Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya 'Doksanlar'dan kurtulacak

Çimlere basma yasağının, parkların 90'lı yıllarda kalktığını söyleyen AK Partili Barış Aydın, CHP adayının projesini eleştirdi

Giriş Tarihi: 25.3.2014
AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, CHP Adayı Alper Taşdelen'in, "30 Mart'tan sonra Çankaya'nın parklarında çimlere basacaksınız" projesini hayretle karşıladığını belirterek "Çankaya'yı yöneten anlayış parklarda 'Çimlere Basacaksınız Projesi' uygulayacak kadar gerilerden geliyor. Çankaya'yı Doksanlar'dan kurtaracağız" dedi.

"BANA KIZIYORLAR "
Çankaya' yı belde ya da kasaba gibi gören anlayışa tepkisinden dolayı belediye başkanlığına aday olduğunu kaydeden Aydın, "Bunlar doksanlı yılları yaşıyorlar dediğimde bana kızıyorlar. İnanın öyle. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin bütün parklarda çimlere basmak yıllar öncesinden yasak olmaktan çıktı. Bunlar parkların ve yeşil alanların artmaya başladığı 1990'lı yıllardan itibaren yaygınlaşmış söylemlerdir" diye konuştu.

"BİRAZ DAHA SABIR"

25 yıldır Çankaya'da yönetimde bulunan anlayışın, yeşil alan ve parklar konusunda halkın beklentilerini karşılayamadığını dile getiren Aydın, "Ayrıca, Çankaya'da basacak çim ve yeşil alanlar o kadar sınırlı ki istesiniz de basamazsınız. Çimlerden kastedilen boş arsalarda ve kaldırımlarda biten otlar ise bu da belediyecilik hizmetlerinin bir ayıbıdır. Biraz daha sabır. Çankaya'yı Avrupa kentleri ile yarıştırmak için bir hafta kaldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya 'Doksanlar'dan kurtulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN