Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etimesgut 'Ak Belediyecilik' ile tanışacak

AK Parti Etimesgut Belediye Başkan Adayı Rıza Gezer, ilçeyi "Ak Belediyecilik"le tanıştıracaklarını belirterek, "Elimizi taşın altına koymaya hazırız" dedi

AK Parti Etimesgut Belediye Başkan Adayı Rıza Gezer, başkan seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri SABAH Ankara'ya anlattı.

KENDİNİZİ KISACA TANITIR MISINIZ?
1970 Ankara doğumluyum. İlkokulu Sincan'da, orta öğretimimi Ankara Ticaret Lisesi'nde ve yüksek öğrenimimi Fatih Üniversitesi'nde tamamladım. Ankara'da yapı sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticisiyim. Etimesgut Ahimesut Mahallesi'nde ikamet etmekteyim. Evliyim, iki oğlum bir de kızım var. Siyasi yaşamıma 1995 yılında ilçe yönetim kurulu üyesi olarak başladım. 2001 yılında AK Parti Kurucu Sincan İlçe Başkanı olarak başladım ve bu görevi 7 yıl boyunca sürdürdüm. Daha sonra 2009 yılında AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu'na seçildim. İl Başkan Yardımcısı ve Etimesgut ilçe koordinatörü olarak görev yaptım. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde ise AK Parti'den Ankara Milletvekili adayı oldum. Bugün ise siyasi, ticari ve sosyal hayattan edindiğim birikimleri, çok iyi tanıdığım, sorunlarını ve çözümlerini bilen biri olduğuma inandığım Etimesgut halkına hizmet edebilmek için Etimesgut belediye başkanlığına adayım.

BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLİRSENİZ İLÇE DE İLK GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ PROJE NEDİR?
30 Mart günü kısmet olur da biz seçilirsek öncelikli olarak Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hareket edeceğimiz bir çalışma ile İstasyon Caddesi'ndeki trafik sorunu temelden çözecek olan demiryoluna paralel alternatif yol güzergâhını hayata geçirmek olacak. Yine kent merkezimizdeki otopark sorunu için yapacağımız Kent Meydanı Projesi kapsamında yeraltında 600 araçlık bir otopark planlıyoruz. Bununla birlikte yıllardır atıl bekleyen ve yılan hikâyesine dönen Eti İş Merkezi inşaatını Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüteceğimiz bir proje ile tamamlayarak Aile Yaşam, Gençlik ve Sağlık Merkezi olarak kullanıma açacağız.

BAŞKAN SEÇİLİRSENİZ SUNMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ EN BÜYÜK 5 PROJENİZ NELERDİR?
Biz Etimesgut için hazırladığımız projelerimizi geçtiğimiz günlerde Etimesgut kamuoyu ile paylaştık. Bu projeleri belirlerken de Etimesgut ve Etimesgut halkının ihtiyaçlarını ön planda tuttuk. Bu nedenle bu büyük, şu küçük proje diye nitelendireceğim bir proje yok. Bazen görünürde küçük gibi görünen bir proje ihtiyaç noktasında çok büyüktür. Etimesgut halkının neye ihtiyacı varsa biz o hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız.

SİZE NEDEN OY VERİLMELİ?
Biz Etimesgut'un sorunlarını çözmeye ve Etimesgut halkını layık olduğu hayat standardında bir kentte yaşam sürebilmesini sağlamaya talibiz. Bu bölgede yaşıyorum, sorunları ve çözümlerini biliyorum. Uzun yıllar siyasetin içerisinde olmam özellikle de siyaseti hep bu bölgede yapıyor olmam sebebi ile gücümüzün yetmediği yerde hizmeti nereden ve nasıl sağlayacağım konusunda yeteri kadar tecrübeye sahibim. Etimesgut halkı teveccüh gösterir ve bize destek verirse ihtiyaç duyduğu hizmetlere daha kısa sürede ulaşacaktır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgut 'Ak Belediyecilik' ile tanışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN