Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facebook'ta her gün 8 milyar dakika

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yükseköğretim yurtlarında düzenlediği "Sosyal Medyayı Yönetmek" başlıklı konferansta konuşan İnovasyon ve Sosyal Medya Uzmanı Salih Keskin, sosyal medyanın kalabalıklar içerisindeki yalnızlıkları oluşturduğunu söyledi. Keskin, "Her gün Facebook üzerinde 8 milyar dakika geçiriliyor ve 285 milyon içerik paylaşılıyor" dedi.

"37 MİLYON KULLANICI"
İnternetin faydaları olduğu kadar zararları da olduğunu söyleyen Keskin, "İnternet, dünya çapında bir bilgisayar ve iletişim ağı. Dünyada bir milyara yakın internet kullanıcısı var ve Türkiye'de internet kullanıcısı sayısı 37 milyon. Son 30 yıl içinde geçmişteki 5 bin yıldan daha fazla bilgi üretildi ve bilgi her 5 yılda ikiye katlanıyor" diye konuştu.

"YÜZDE 47'Sİ KADIN"

Genel olarak internet kullanımı hakkında da bilgi veren Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de 16-24 yaş grubu yüzde 68, 35-44 yaş grubu yüzde 43, 55-64 yaş grubu ise yüzde 12 oranında internet kullanıyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 43'ünü kadınlar oluşturuyor. Kadınlar arkadaşları ile haberleşmek ve bilgi aramak için internet kullanıyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 57'sini ise erkekler oluşturuyor ve haber okumak, futbolu takip etmek ve güncel kalmak için internet kullanıyor."

BETÜL SAÇAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'ta her gün 8 milyar dakika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN