Başbakan Demet'e dönüşüm sözü verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yenimahalle ve Keçiören'de yüzlerce vatandaşı selamlayarak, "Demetevler'i hep birlikte dönüştürelim" dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam Keçiören ve Yenimahalle'de iki ayrı mitinge katıldı. Demetevler'de halka hitap eden Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan ve ile birlikte Ankaralılar'ı selamladı. Yenimahalle'ye dönüşüm sözü veren Başbakan Erdoğan, "Yenimahalle'nin içinde gerçek anlamda yeni mahalle yapalım" dedi.

"AYNISINI YAPIYORLAR"
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Yenimahalle'de halkı selamladı. 30 Mart'ta yeni bir dönemi başlatacaklarını söyleyen Erdoğan, Yenimahalleliler'e dönüşüm sözü verdikten sonra "Biz icraatımızla konuşuyoruz. Kılıçdaroğlu buraya gelmedi mi? Daha sonra gelseydi diyecektim ki, 'siz ne yaptınız' diye sorulsun. Demetevler sakinleri, bize yardımcı olursanız ben diyorum ki, aldığım bilgiler ışığında şu kentsel dönüşümü yapmak suretiyle buradaki bir depremde meydana gelebilecek felaketi ortadan kaldıralım. Bütün bu bölgeyi Yenimahalle'nin içinde gerçek anlamda yeni mahalle yapalım" diye konuştu.

BAŞBAKANLIK BİNASI

Mahkeme tarafından hakkında durdurma kararı verilen Başbakanlık yeni binasının Yenimahalle sınırları içinde olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Artık Yenimahalleli oluyorum. Dünyada örnek Başbakanlık binasından bir tanesini Yenimahalle'de inşa ediyoruz. Bunu da durdurmaya çalıştılar. İş bitmiş, neredeyse nisan veya mayıs gibi açılışını yapacağız, bunlar bunu durdurmaya çalışıyor. Her şey bitmiş, neyi durduruyorsunuz? Bunlar paralel yargı paralel. Ben de dedim ki, 'sıkıysa gel durdur' dedim, açık söyledim. Hukuk şu ana kadar neredeydi, biz inşaatı bitirdik hukuk devreye giriyor. Dert başka" ifadelerini kullandı.

KEÇİÖREN METROSU 2014 YILSONUNDA
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören Kuşcağız'da katıldığı mitingde ise Keçiören metrosunun yılsonunda tamamlanacağını, 2015 yılından itibaren de Keçiörenliler'in metroyu kullanmaya başlayacağını belirtti. Keçiörenliler'den pazar günü yapılacak seçimde, sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Erdoğan, "Pazar günü sandıklara sahip çıkacağız. Oy pusulalarında 10. sırada AK Parti'nin amblemi var. Evet mührünü nereye vuruyoruz? Sakın yazmak yok, çizmek yok, aman dikkat. O Haşhaşiler aldatırlar ha, sakın oyuna gelmeyin. Ben bu idraki, bu şuuru gördükten sonra hiç endişem yok. Müşahit olarak görev yapacak kardeşlerim, sandıklarınıza sahip çıkacaksınız. Kuş uçurtmayacağız, kuş" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Demet'e dönüşüm sözü verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN