Küflü sucukları halka yedireceklerdi

Yenimahalle'de bir işyerinde değişik ürünlerle karıştırılarak hazırlanan 180 kilo küflü sucuk imha edildi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Hazır köftelerin içerisine sakatat katıldığı ihbarını değerlendiren Yenimahalle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, şikayete konu olan köftelerden numune alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderirken başka bir manzarayla karşılaştı. İş yerinde başka bir bölümde bulunan ve küflenerek kokuşmuş sucukları tespit eden ekipler, sucuklara el koydu.

İMHA EDİLDİ
174 Alo Gıda Hattı'na gelen bir ihbarı değerlendiren ekipler, iş yerinde korkunç bir manzarayla karşılaştı. Yaklaşık 500 kangaldan oluşan, 180 kg. ağırlığında küflenmiş sucuğun iş yerinde tutulduğunu gören ekipler, yapılan işlemlerin ardından hastalık saçan sucukları Sincan Çadırtepe'de bulunan katı atık depolama alanına götürerek imha etti.

13 BİN TL İDARİ PARA CEZASI KAPIDA
Sucukların değişik ürünlerin içine karıştırılarak satışa sunulacağını değerlendiren Yenimahalle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, işletmeye bin 329 TL idari para cezası uyguladı. Köfte numunesi sonuçlarına göre de işletmeye ayrıca işlem yapılacak. Yapılan ihbardaki şüphe doğru çıkar, köftenin içerisinde sakatat tespit edilirse işletmeye ayrıca 13 bin 304 TL daha idari para cezası uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küflü sucukları halka yedireceklerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN