Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANGİAD üyeleri Romanya yolcusu

Giriş Tarihi: 29.3.2014

ANGİAD, ilk yurtdışı gezisini 9 Nisan'da Romanya'ya düzenliyor. İşadamları 4 gün sürecek ziyarette önemli temaslarda bulunacak

Ankara Genç İşadamları Derneği Başkan Fatma Semiz ve yönetimi, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei'yi ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. 9 Nisan'da Romanya'ya 4 günlük iş gezisi düzenleyen Başkentli genç işadamları önemli temaslarda bulunarak, ikili ilişkileri geliştirecek. Semiz, gezi ile iki ülke arasındaki ticari işbirliğinin artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını anlatarak, "Yaklaşık 50 arkadaşımızla birlikte Romanya'yı ziyaret edeceğiz" dedi. Fatma Semiz, yabancı yatırımcıların ilgisini Ankara'ya çekmeyi hedeflediklerini anlatarak, ANGİ- AD üyelerinin yabancı işadamlarıyla ortaklık kurmasına zemin hazırlayacak söz konusu iş gezisinin Türk ekonomisine katkı sunacağını umduklarını açıkladı.

AMAÇ KATKI SUNMAK

Yeni dönemde benzer çalışmalara imza atacaklarını anlatan Fatma Semiz, üyelerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunmayı sürdüreceklerine dikkat çekti.

İYİ BİR PARTNER
Büyükelçi Radu Onofrei, "Daha önce Antalya ve Adana'daki işadamlarımızla bir çalışma gerçekleştirmiştik. İkili ticari ilişkilerin güçlenmesine katkı sunan bu çalışmaları Ankara için de yapabiliriz. Romanya ticari ilişkiler konusunda kesinlikle iyi bir partner. Konum itibariyle önemli bir ülke olan Romanya'nın ekonomisi hızla gelişiyor, ilerliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD üyeleri Romanya yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN