Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılar için 'yaşam' merkezi

Giriş Tarihi: 1.4.2014
Üniversitelerin sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarına özel bir önem veren Ankara Üniversitesi bir süredir çalışmalarını sürdüren Eşitlik Politikaları ve Kadın Platformu Koordinatörlüğü ile Yaşlılık Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin daha iyi koşullarda hizmet edebilmesi için Tandoğan Kampüsünde yeni bir binayı hizmete açtı. Açılış töreninde Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de hazır bulundu.

ARAŞTIRMALAR ÖNEMLİ

Yaşlıların sosyal, psikolojik, sağlık, eğitim ve ekonomik koşullarını ortaya koyabilecek araştırmalar planlayan YAŞAM'ın önemine değinen İbiş, "Yaşlı bakımı ve yaşlı refahı alanında çalışacak uzmanların yetişmesi için eğitim programları düzenleyen ve aynı zamanda ilgili alanlarda danışmanlık hizmeti veren YAŞAM da artık çalışmalarını yeni binasında sürdürecek" diye konuştu.

Üniversitenin çınarlarına plaket

Ankara Üniversitesi'nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anıldı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Çanakkale Zaferi'nin sadece bir savaşın kazanılması anlamına gelmediğini belirterek, "18 Mart Zaferi büyük bir millet olmanın zaferi" diye konuştu.

GERÇEK BİR DESTANDIR
İbiş,"Çanakkale savaşı gerçek bir destandır. Orada Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Boşnağı, Arnavutuyla bütün Türk halkı hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin bağımsızlığı için savaştı. Büyük milletin ana çekirdeğini bu zafer oluşturdu" diye konuştu. Toplantıda aynı zamanda Ankara Üniversitesi'nin çınarlarına birer plaket verildi. Ankara Üniversitesi'nden emekli olmuş, bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda iz bırakmış, etik değerleri ile bilinen 80 yaş ve üstü öğretim üyelerine verilen plaket duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. İbiş, "Bu tören Ankara Üniversitesi'nin güçlü aidiyetini, birbirimize bağlılığımızı, beraberliğimizin en güzel göstergesidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar için 'yaşam' merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN