Gökçek savcıları göreve çağırıyor

Giriş Tarihi: 2.4.2014

CHP'li Yavaş'ın twitleri nedeniyle insanların sokaklara dökülmek üzere olduğunu söyleyen Melih Gökçek, savcıları göreve çağırdı

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yüzde 44.90 oy alarak kazanan Melih Gökçek, AK Parti İl Binası'nda basın toplantısı düzenledi. Sosyal medyada paylaşılan iletiler yüzünden insanların sokağa dökülmek üzere olduğunu ifade eden Gökçek, Yavaş'ın paylaştığı twitleri göstererek "Olayların iki sorumlusu vardır. Birincisi Kılıçdaroğlu diğeri de Mansur Yavaş'tır. Çıkacak olaylardan CHP sorumludur. Suç duyurusunda bulunuyorum. Savcıları göreve çağırıyorum" diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan'ın Gökçek'e eşlik ettiği toplantıda konuşan Gökçek, 32 bin 90 oy farkla başkanlığı kazandığını söyledi.

"BİZ DE İTİRAZ ETTİK"
Seçim sonuçlarına kendilerinin de itiraz ettiğini belirten Gökçek, "Bütün partiler kendinin güçlü oldukları yerlerde itiraz yaptılar, biz de yaptık. Bizim tek itirazımız maddi hatalar için oldu. Birleştirme tutanağında Gökçek'in 200 oyu çıkmış, o oylar başka partiye gitmiş. Hataları bulduk bugün itiraz yaptık. 10 bin civarında oyumuz artacak" dedi.

"BAR ONLAR DE STEKLEDİ "
Baronların Mansur Yavaş'a çok açık ve net bir desteği olduğunu dile getiren Melih Gökçek, "Cemaat 4 puan civarında destek verdi. MHP 8 puan civarında Mansur Yavaş'a destek verdi. Bu durumda bu sonuca vardırlar. Üçlü bir ittifak gibi gözüküyor. Bu ittifakın neticesinde baronlar açık ve net olarak destek vermişlerdir. Geçen sefer de mağlup oldular. Oyumuzu 7 puan artırmış bulunuyoruz. Başbakan'ımıza teşekkür ediyorum, en büyük pay onundur" diye konuştu.

'1 NİSAN ŞAKASI YAPMIŞLARDIR'
Seçimi kazandıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu ve Yavaş'ın seçmenlerine 1 Nisan şakası yapmış olabileceklerini söyleyen Salih Kapusuz, "AK Parti en büyük zaferini kazandı. Milli irade tecelli etmiştir. Herkes iç muhasebesini yapmalı. Kendisine yakışır istifalarda bulunmaları gerekirken sürekli başka hedefler gösteriliyor. Kılıçdaroğlu yüzde 35'in altında olursa istifa ederim dedi. Ama öyle bir pişkinlik ki etmedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek savcıları göreve çağırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN