Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te Rize rüzgarı

Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Rize Günleri'nin açılışında renkli görüntüler yaşandı. Bakan Yazıcı horon tepip, çay topladı

Bu yıl 5.'si düzenlenen Rize Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde organize edilen açılış töreniyle Ankaralılar'la buluştu. Başkent'te yaşayan çok sayıda Rizeliyi bir araya getiren açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da katıldı. Bakan Yazıcı, yaptığı açılış konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte horon tepti.

YÖRESEL ÜRÜNLER
Ankara Rize Dernekler Federasyonu'nun organizasyonuyla bu yıl 5.'si düzenlenen Uluslararası Rize Tanıtım, Kültür ve Sanat Günleri renkli görüntülerle başladı. Atatürk Kültür Merkezi'nde dün gerçekleştirilen açılış töreninde konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, şehirlerin tanıtımı için gerçekleştirilen etkinliklerin önemli olduğunu vurguladı. Rize etkinlikleri kapsamında yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar, Başkent'te yaşayan Rizeliler tarafından da büyük ilgi gördü. Rize'nin meşhur çayının ikram edildiği stantlarda dolaşan vatandaşlar, ayrıca Rize hakkında detaylı bilgi öğrenme fırsatı buldu. Açılış etkinliğinin en renkli görüntüsüne ise vatandaşlar beraber horon tepip fotoğraf çektiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Rize rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN