Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek: 1-2 gün içinde mazbatamızı alacağız

İlçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Biz seçimi kazandık. Mazbatamızı alacağız" dedi

AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve İl Başkanı Murat Alparslan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlandığını, AK Parti'nin 1 milyon 416 bin 770 oy aldığını, CHP'nin ise 1 milyon 385 bin 38 oy aldığını açıkladı. Gökçek, "Bizde yamyam yok, Ankara'da yamyamların olduğu mahkeme zabıtlarına kadar girmişti, onlar kendilerini düşünsünler. Biz seçim zaferini kazandık. Bir iki gün içinde inşallah mazbatamızı alacağız" dedi.

AÇIK ARA FARK VAR
İtirazlar neticesinde AK Parti'nin 1 milyon 416 bin 770 oy aldığının kesinleştiğini, CHP'nin ise 1 milyon 385 bin 38 oy aldığını belirten Gökçek, "Bu durumda İlçe Seçim Kurulları'nda itirazlar sonuçlanmış oldu, açık ara farkla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı AK Parti kazanmış oldu. İlçe tutanaklarının altında bütün partilerin temsilcilerinin imzaları var" diye konuştu.

"İNANILMAZ HAZIMSIZLIK"
Ankara'da 342 adet kendilerinin, 919 adet CHP'nin itirazı olduğunu fakat bu itirazların hepsinin Büyükşehir Belediyesi için olmadığını söyleyen Gökçek, "Bu neticelere rağmen maalesef inanılmaz bir hazımsızlıkla CHP'liler seçime hile katıldığını etrafta söylemekten çekinmiyorlar. Çankaya'da 15 bin oylarının muhtar oyları ile birlikte kullanıldığını söyleyerek seçimlerin iptal edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Keçiören'de de 27 bin 266 tane oy iptal edildi, Sincan'da 13 bin 426 oy iptal edildi, Altındağ'da 9 bin 646 tane, yani bizim çok güçlü olduğumuz ilçede iptal edilen oy miktarı 40 bin 388, oradaki 15 bin. Yani sen hangi konuyu birbiri ile mukayese ediyorsun bunu anlayabilmek mümkün değil" ifadelerini kullandı.

'VATANDAŞI YANILTIYORLAR'
CHP'nin kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını söyleyen Gökçek, Anayasa Mahkemesi'ne itiraz etmek için CHP tarafından dilekçe hazırlandığını iddia etti. Gökçek, "Yargıya istedikleri zaman güven duyuyorlar, kaybettikleri yerde yargıya güvenmiyorlar. Tam Bir CHP mantığı. Acziyetlerinden direkt YSK'ya ve seçim kurullarına yüklenmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: 1-2 gün içinde mazbatamızı alacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN