Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korsan yakın takibe alındı

Polis, Kızılay, Sıhhiye, Ulus ve Matbaacılar Sitesi'nde korsan kitap basıp satan kişileri sıkı takibe alarak 50 ayrı noktada operasyon gerçekleştirdi

Ankara'da son dönemlerde pasaj ve stantlarda artış gösteren korsan yayınlarla ilgili bir çalışma başlatıldı. Polis özellikle korsan kitapların basıldığı Matbaacılar Sitesi'ndeki bazı iş yerlerinden getirilen ürünlerin Kızılay Olgunlar Sokak, Sıhhiye ve Ulus'taki pasaj ve stantlarda satıldığını belirledi. Bu bölgeleri ablukaya alan ekipler, müşteri kılığında korsancılarla irtibata geçerek takibini sıklaştırdı. Korsanların 2 TL'ye mal ettikleri kitapları 5 ile 10 TL arasında piyasaya sürdükleri belirlendi. 50 ayrı noktada korsan satışı tespit edildiği öğrenildi.

İMALAT VE SATIŞ NOKTALARI

Korsanla mücadelesini sürdüren polis, yapılan ihbarları değerlendirerek yeni bir çalışma başlattı. Orijinal kitapların kopyalarını matbaalarda çoğaltarak piyasaya süren ve haksız kazanç elde eden korsancıların faaliyet gösterdiği noktalar tek tek belirlendi. Matbaacılar Sitesi'ndeki bazı iş yerlerinde üretilen bu korsan yayınların ikinci bir kişi vasıtasıyla Kızılay'da bulunan Olgunlar Sokak'taki stantlar ile Karanfil ve Konur sokaklarındaki pasajlarda satıldığı belirlendi.

YENİ BASKINLAR YOLDA
Sıhhiye ve Ulus'ta yer alan pasaj ve tezgahlarda da günün belirli saatlerinde satılan bu kitapların çelik sandıklar içinde muhafaza edildiği belirlendi. Müşteri kılığındaki sivil ekiplerin izlediği korsancıların faaliyetlerini 50 ayrı noktada gösterdikleri saptandı. Daha önce bu noktalara sayısız kez operasyon düzenlenerek milyonları bulan sayıda korsan kitap ele geçiren Emniyet yetkilileri, korsanla etkili bir şekilde mücadele ettiklerini ve yeni baskınların devam edeceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan yakın takibe alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN