Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayiciden Başbakan'a destek

TESK Başkanı Palandöken'in ardından ASO Başkanı Nurettin Özdebir de Başbakan Erdoğan'ın "Merkez Bankası faizleri indirsin" çağrısına destek verdi

Giriş Tarihi: 7.4.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası'nın "faiz indirimi" yönünde karar alması çağrısına destekler gelmeye devam ediyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in, faiz indiriminin esnaf ve sanatkarı rahatlatacağı yönündeki açıklamasının ardından bir destek de Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'den geldi. Özdebir, Başbakan Erdoğan'ın, Merkez Bankası'nın faiz oranlarını indirmesi gerektiğine ilişkin sözlerini değerlendirdi.

"ÖNCE DE ŞİKAYETÇİYDİK"
Sanayiciler olarak Merkez Bankası'nın para politikasından ve aşırı değerli TL'den daha önce de şikayetçi olduklarını belirten Özdebir, ASO olarak bankanın son faiz kararından önce de faizlerin artırılmaması yönünde görüş bildirdiklerini dile getirdi.

'İSTİKRAR OLUŞTU'
"Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faizleri indirmesinde fayda var" ifadesini kullanan Özdebir, seçimlerin ardından ülkede siyasi istikrar ortamının oluştuğunu ve ülkeye para girişinin başladığını kaydetti. Son dönemde KOBİ'lerin kullandığı kredilerin maliyetinin yüzde 20'lere kadar yükseldiğine işaret eden Özdebir, bu kar marjları ile yatırım yapılabilmesinin çok zor olduğunu vurguladı. Özdebir, "Hem TL'nin aşırı değerlenmemesi hem de yatırım fikrinin tekrar heyecanlandırılması için Merkez Bankası'nın faiz kararını gözden geçirmesi lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayiciden Başbakan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN