Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel doğum günü hediyesi

Kalecik'in ilk kadın Belediye Başkanı seçilen Filiz Ulusoy, mazbatasını doğum gününde alarak çifte mutluluk yaşadı

Kalecik'in ilk kadın Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, doğum gününde mazbatasını alarak göreve başladı. 2009 yerel seçiminde de Kalecik'te AK Parti'den belediye başkan adayı olan Ulusoy, 5 yıllık bekleyişin ardından yüzde 57 oy alarak Kalecik rekorunu kırıp belediye başkanı seçildi. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan 35 yaşındaki Ulusoy, projelerini SABAH Ankara'ya anlattı. 2009 yılında yüzde 25 olan oy oranını yüzde 57'ye çıkararak çok önemli başarı elde ettiklerini dile getiren Ulusoy, "Biz 2009 yılında belediye başkanlığına aday olduğumuzda Kalecik kadın belediye başkanını kaldıramaz diye muhalefet edenler vardı. Bize bu şekilde davrananlara Kalecik halkı sandıkta cevabını verdi. 136 yıllık Kalecik tarihi boyunca en yüksek oyla seçilen belediye başkanı oldum" dedi.

"İN ANÇ TURİZMİNİN MERKEZİ OL ACAK"
Kalecik'te rekor bir oyla seçilmenin kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğini ifade eden Filiz Ulusoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kalecik'te marka olabilecek çok sayıda tescilli tarihi eserimiz var. Halen restore edilmeyi bekleyen kalesi, konaklar, köprüler ve tarihi camilerimiz var. Tüm bu eserleri restore ettirip, halka açacağız. Kalecik'i Başkent'te inanç turizminin merkezi yapıp 6 milyon Ankaralı'nın hafta sonlarında ziyaret edeceği bir bölgeye dönüştüreceğiz."

KADINA ÖNCELİK VAR
30 Mart yerel seçimlerinde kadın olmasının bir avantaja dönüştüğünü ifade eden Filiz Ulusoy, "Köylerdeki ve Kalecik merkezlerdeki kadınlarımız bu seçimde etrafımızda bütünleşti. Onlardan çok büyük destek gördük. Biz de çalışmalarda kadınlarımıza öncelik vereceğiz. Kalecik kadınını evden dışarı çıkaracağız. Bunun için yaşam alanları oluşturacağız. İkinci olarak da kadınlarımızı üretim sürecinin içine sokacağız. Açacağımız fabrikalara kadın kotası getireceğiz" diyerek yapacağı çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel doğum günü hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN