Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSTİM Ekopark'a devlet desteği

Enerji konusunda yaşanan sorunlara çözüm üreten kurum ve kuruluşların ortak noktası olacak OSTİM Ekopark'ta yer alan firmalar devlet desteklerinden yararlanabilecekler

Giriş Tarihi: 9.4.2014
Çevre teknolojileri ve enerji alanında Ar-Ge faaliyeti yürüten firmalara ev sahipliği yapacak OSTİM Ekopark, Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edildi. OSTİM Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ekopark bünyesindeki firmalara devlet desteklerinden yararlanma olanağı getirileceği ifade edildi.

2 YIL DA TA MAMLA NACAK

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen alana kurulacak Ekopark'ın, enerji sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar için ulusal bir referans merkezi olmasının hedeflendiği kaydedildi. Açıklamaya göre, etaplar halinde tamamlanacak OSTİM Ekopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin 5 dönümlük alan üzerine yapılacak ilk etabının 2 yılda bitirilmesi öngörülüyor. Ekopark tamamlandığında Ar-Ge birimlerine ek olarak analiz laboratuvarlar, bilgi merkezleri, kütüphane de hizmete girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSTİM Ekopark'a devlet desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN