Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vadi Köprü'de sona gelindi

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya ile Dikmen'i birleştirecek "Vadi Köprü" projesinde sona yaklaştı. Çelik köprü, 2 geliş, 2 gidiş olacak ve ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak

Giriş Tarihi: 9.4.2014
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Dikmen Vadisi'nde yapılan Çelik Köprü'de son aşamaya gelindi. Dikmen ile Çankaya'yı birbirine bağlayacak olan köprü, 2 geliş ve 2 gidiş olmak üzere 4 şeritli olacak. Çelik köprü, Dikmen Sinan Caddesi'nden karşıda Alexander Dupçek Caddesi, Cezayir Caddesi kanalı ile Turan Güneş Bulvarı'na karşılıklı geçiş imkânı verecek. Dikmen Vadisi 3. etabın bitimi noktasında 4. etabın başlangıcında yapımı devam eden çelik köprünün tamamlanmasıyla vadiye ayrı bir estetik görünüm de katılmış olacak.

DEVAM EDİYOR
Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, bağlantı sağlayacak yollarda asfalt çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bisiklet yolları yapılıyor
Büyük köprünün üç açıklıklı, küçük köprünün ise tek açıklıklı olduğunu anlatan Vedat Üçpınar, "Büyük köprüde temel betonarme ve çelik imalatı tamamlandı. Köprü tabliye betonu dökümüne hazır hale getirildi. Küçük köprüde ise temel betonarme ve çelik imalatı tamamlanırken, tabliye betonu dökülerek asfalt serimine hazır duruma getirildi. Bağlantı yolları ile Turan Güneş Bulvarı'na bağlantı yollarında asfalt serim çalışmaları devam ediyor" dedi. Bağlantı yollarının da 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olacağını belirten Üçpınar, çelik köprülerde yaya kaldırımı, bisiklet yolları ile büyük köprüde iki adet asansör yapılacağını anlattı.

Toplam 4 şeritli olacak
Dikmen Vadisi'nde kemer şeklinde yapılan çelik köprünün 176 metre uzunluğunda olduğunu belirten Üçpınar, köprünün devamında vadinin coğrafi yapısından dolayı 44 metre uzunluğunda küçük bir köprü daha yapıldığını, köprülerin 20 metre genişliğinde, 2 gidiş ve 2 geliş toplam 4 şeritli olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadi Köprü'de sona gelindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN