Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Konukevi 300 kişiyi ağırladı

Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören hasta yakınlarının barınma ihtiyacını gideren Yenimahalle Belediyesi Konukevi, bugüne kadar 300 kişiyi ağırladı

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Ankara'nın tek kanser hastanesi olan Onkoloji Hastanesi yanında bulunan ve geçtiğimiz şubat ayında hizmete giren Yenimahalle Belediyesi Konukevi, şehir dışından gelip günlerce hastane bahçesinde beklemek zorunda kalan hasta yakınlarının barınma sorununu çözdü. Şu ana kadar yaklaşık 300 kişinin konakladığı misafirhanede hali hazırda 50 kişi kalıyor.

128 YATAK KAPASİTELİ

4 bin 600 metrekare alana inşa edilen misafirhane birer, ikişer, üçer kişilik oda seçenekleri ile istenilen konforu sunuyor. Banyodan televizyona kadar her ayrıntının düşünüldüğü merkezde ayrıca restoran, internet kafe ve otopark da yer alıyor. 128 yatak kapasiteli merkez, hasta yakınlarına sıcak bir yuva oluyor. İyi günde, kötü günde herkesin yanında olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Fethi Yaşar, hasta ve hasta yakınlarını mağdur etmemek için çaba gösterdiklerini belirtti.

"DERMAN OLDUYSAK NE MUTLU"

Yaşar, "Onkoloji Hastanesi önünde insanlar günlerce, haftalarca, aylarca hatta yıllarca tedavi gören yakınlarının sağlığına kavuşmasını bekliyor. Misafirhanemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Onların derdine derman olabildiysek ne mutlu bize" dedi. Misafirhanede konaklayan hasta ve hasta yakınları ise verdiği hizmetten ötürü belediyeye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Konukevi 300 kişiyi ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN