Şentepe'de kaçak tavuk operasyonu

Yenimahalle Belediyesi, Şentepe'de tek katlı gecekondu'da kaçak tavuk kesimi yapanlara baskın düzenledi. Gecekondu mühürlendi

Giriş Tarihi: 11.4.2014
Merdivenaltı satıcılar mercek altına alındı. Yenimahalle Belediyesi ruhsatsız, kesime elverişli olmayan, halk sağlığını tehdit edecek nitelikte gıda üretiminde bulunan işyerlerin takipçisi oluyor. Belediye ekipleri, kaçak tavuk kesimi yapan kesimhaneye müdahalede bulundu. Zabıtalar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden gelen ekipler ile birlikte kesim yapılan gecekonduyu mühürledi.

DÜĞÜN İÇİN KESİYORDUK

Gelen ihbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, vakit kaybetmeden gecekonduda inceleme yaptı. Ekipler gecekondunun her odasına girdiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi. Odanın birinde canlı tavuklar sağlıksız koşullarda bekletilirken diğer odada da tavuk pisliği, kan ve talaş yığınları arasında kesim yapılıyordu. Yapılan incelemelerde ekipler, toptan satın alınan tavukların hijyen kurallarına uyulmadan, sağlıksız koşullarda, ruhsatsız olarak parçalara ayrıldığı ve çeşitli iş yerlerine satıldığını belirledi. Gecekondunun sağlıksız koşullarda tavukları bekleten ve kesen Genç Tavukçuluk çalışanları, satış yapmadıklarını kendi düğünleri için tavuk alıp kestiklerini iddia ettiler.

"ÇOCUKLARIMDA YİYOR"
Kaçak kesimhanenin kapatılacağını öğrenen tavukçular, belediye ekiplerine tepki gösterdi. Bu koşullarda yapılan kesimin halkın sağlığını tehdit edeceğinin söylenmesi üzerine, satıcılar "Ben de yiyorum çocuklarım da yiyor. Bu zamana kadar hiç zehirlenme şikayeti bize gelmedi" diye kendilerini savundular.

KİMSE SAĞLIKLA OYNAYAMAZ
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yenimahalle Belediyesi olarak işini düzgün yapan esnafın yanındayız, halk sağlığı ile oynayanların ise karşısında olmaya devam edeceğiz. İşine, mesleğine sahip çıkan ve halk sağlığına önem veren esnaf ile merdiven altı üretim yapan esnaf bir olamaz. Yenimahalle'de kimse halkın sağlığıyla oynayamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şentepe'de kaçak tavuk operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN