Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artvin Başkent'e konuk oldu

Başkent'te Artvin Tanıtım Günleri başladı. Yöresel ekiplerin horon teptiği AKM'deki açılışa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katıldı

Giriş Tarihi: 12.4.2014
Ankara'da düzenlenen "3. Artvin Tanıtım Günleri" başladı. Tanıtım günlerindeki stantlarda, Artvin balı, eski evlerini özleyenler için maket Artvin evleri ve yöreye özel birçok ürün yer alıyor. Artvin Tanıtım Günleri'nin açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, resmi açılış töreninin ardından merkezde ziyaretçilerini bekleyen yöresel stantları gezdi.

"GÖKYÜZÜNE KOMŞU İL"
Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen açılışa katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, yaptığı açılış konuşmasında, "Çok daha sağlıklı, iletişimin çok daha iyi sağlandığı bir mekanda inşallah 4'üncü tanıtım günlerinde hep beraber buluşuruz temennisinde bulunuyorum. Artvin, bir yönüyle de şöyle tanımlanabilir, gökyüzüne komşu bir il. İklimi açısından da farklılıklar arz eder. O topraklarda doğmuş insanlar olarak ülkeye borcumuz var ama doğduğumuz yere de borcumuz var. Yapmamız gerekenler var" diye konuştu.

VATANDAŞLAR HORON TEPTİ
Artvin 'de hayata geçmek üzere olan rota projesine değinen Bakan Çelik, projenin yürütülmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti. Bakan Çelik, Artvin yöresi halk oyunları gösterisini ve Ahilikle ilgili gösteriyi izledi. Artvin yöresel ürünlerinin yer aldığı stantları dolaşan Çelik, Artvin Belediyesi'nin standı önünde çalınan tulum eşliğinde vatandaşlarla horon tepti. Tanıtım Günleri bugün ve yarın ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artvin Başkent'e konuk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN