Kutlu Doğum için özel program

Kültür Bakanlığı, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Etnografya koleksiyonundaki özel eserleri yarından itibaren sergileyecek

Giriş Tarihi: 14.4.2014
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bu yıl ilk kez 9 ilde çeşitli sergiler açacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başkent'te de çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bakanlık, hafta kapsamında Ankara Etnografya Müzesi Müdürlüğü koleksiyonunda yer alan el yazması Kur'an-ı Kerim'lerle Sakalı Şerif Muhafazaları ve levhalardan oluşan sergiyi yarından itibaren ziyarete açacak.

"O'NU ANLAMAK İÇİN"
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde Peygamber Efendimiz'in (sav) hatırasına hürmeten bir dizi etkinlik planladık. Bu etkinliklerle O'nu anmayı, O'nu anlamayı, kısacası O'nu yaşamayı temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı. Kutlu Doğum Haftası'nda her yıl yalnızca İstanbul Topkapı ve Ayasofya'da programı gerçekleştiriliyordu.

BAKAN ÇELİK 'İN TALİMATIYLA YAPILACAK
Bakanlığın bu yıla özel kutlama programı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in imzasını taşıyor. Bakan Çelik'in talimatıyla Kutlu Doğum Haftası, İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hatay, Konya ve Şanlıurfa'da müze müdürlüklerince veya müze müdürlüklerinin katılımıyla düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutlu Doğum için özel program
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN