Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO'ya skandal sorular

ATO'nun paralel yapıyla ilişkisini sorgulayan meclis üyesi, kuruma skandal niteliğinde bir dilekçe verdi. Dilekçede Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı'na sorulan sorular büyük şok yarattı

Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) paralel yapıyla ilgili skandallar bitmiyor. Son olarak 59. Komite Meclis Üyesi Atillahan Kurt'un cevaplanmasını isteyerek kuruma verdiği dilekçe, büyük bir şok yarattı. Kurt, dilekçesinde yıllardır Halk Bankası'nda duran ancak 17 Aralık sonrası çekilerek İş Bankası'na yatırılan 150 milyon TL'yi ve Türkçe Olimpiyatları'nın Ankara ayağının ATO Congresium'da gerçekleşmesine kurumun kapılarının açık olup olmadığını sordu. SABAH Ankara, ATO 59. Komite Meclis Üyesi Atillahan Kurt'un, kurumun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Atalay'a sorduğu skandal niteliğindeki sorulara ulaştı. Kurt verdiği dilekçede, 2-8 Ekim 2013 tarihleri arasında Şangay'da düzenlenen Türk Günleri'nin cemaat hareketi olan Turkuaz Derneği etkinliği olduğunu vurgulayarak, ATO'nun kişi başı 2 bin 750 Euro ödeyerek zoraki katılım sağladığını, bu etkinlikte stant açıldığını ve cemaat mensuplarının devleti eleştirmelerini dinlediklerini söyledi.

"TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ATO'DA MI?"
Soru dilekçesinde "Detaylı bilgi verilmeden böyle bir organizasyona neden alet edildik?" diye yazan Atillahan Kurt, Çin'de bir fuara katılıyoruz vaadiyle neden kandırıldıklarını da sordu. Kurt, bir diğer sorusunda ise Türkçe Olimpiyatları'nın ATO'nun sahibi olduğu, işletmesini Fransız GL Events A.Ş. ve Türk Serenas A.Ş.'nin yaptığı ATO Congresium'da gerçekleşeceğine dair duyum aldığını ve söz konusu organizasyona ATO'nun kapılarının açık olup olmadığını sordu. Çarpıcı sorulardan bir diğeri ise ATO'da bir skandalı ortaya çıkartır niteliğinde oldu. Meclis Üyesi Atillahan Kurt'un üçüncü sorusu şöyle: "17 Aralık günü Halk Bankası'na yapılan operasyon sonrası itibarsızlaştırmaya çalışılan milli bankamız olan Halk Bankası'nda bulunan 150 milyon TL'ye yakın Ankara Ticaret Odası'nın parası 2 dönemdir İş Bankası'na yatırılmıştır. Yıllardır Halk Bankası'nda duran bu para ne oldu da 17 Aralık sonrasında İş Bankası'na transfer edildi?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO'ya skandal sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN