Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük trafik polisleri Kızılay'da işbaşında

Kızılay trafiği, en yoğun olduğu saatte küçük trafik polislerine emanet edildi. Küçük polisler, meydandan geçen araçları durdurarak denetledi

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, trafik polisleri eşliğinde Başkent'in en yoğun araç ve yaya trafiğinin yaşandığı Kızılay Kavşağı'nda denetim yaptı. Araç sahiplerini durdurarak, kurallara uymayan ve eksik evrakı bulunan kişilere ceza yazılmasını sağlayan ve taksi şoförlerini de emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran minik polisler, yaya trafiğini de denetleyerek kuralları ihlal eden vatandaşları anons yaparak uyardı.

ANLAMLI MESAJLAR VERDİLER
İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje çerçevesinde, daha önce Emniyet görevlilerinden teorik ve pratik eğitim almış olan 9-14 yaş arası 19 Çocuk Meclisi üyesi öğrenci, araç ve yaya trafik kontrollerine katılarak hem büyüklere hem de küçüklere trafik kurallarına uyulması konusunda anlamlı mesajlar verdi.

"ARTIK POLİS OLMAK İSTİYORUM"
Minik polislerin durdurduğu özel bir aracın sürücüsü Ayça Şen, "Ağaç yaşken eğilir. Bu yaşta trafik kurallarını benimseyip, uygulatmaları çok önemli. Büyüyünce de daha bilinçli olacaklar" dedi. Aracı kontrol edilen bir başka sürücü Barış Çeliker ve ailesi de böyle uygulamaların çok anlamlı olduğunu söylerken, arka koltukta oturan 7 yaşındaki oğlu Burak ise "Ben küçük polisleri görünce çok mutlu oldum. Artık trafik polisi olmak istiyorum" diye konuştu.

'KEMER HİÇ TAKILMIYOR'
Minik trafik polislerinden 10 yaşındaki Utku Öztekin, sürücülerin en çok emniyet kemeri takmadıklarını belirlediklerini söyleyerek, ayrıca şoförlerin araç muayene tarihini geçirdiklerini, ehliyetlerini yanlarına almadıklarını, yüksek sesle müzik dinlediklerini ve ilkyardım çantası bulundurmadıklarını gördüklerini söyledi. Yaklaşık 1 saat içerisinde minik polisler, "dur-geç" levhaları ve megafonla vatandaşlara uyarılarda bulunurken, trafik polisleri de kurallara uymayan sürücülere ceza yazdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük trafik polisleri Kızılay'da işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN