Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fındık yaprağıyla sigarayı bıraktıracak

Salih Görmez, fındık yaprağından elde edilen sıfır nikotin içeren ürünle sigara tiryakilerinin derdine son verecek

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Fındık yaprağından elde edilen sıfır nikotin ürünle sigarayı 200 günde bırakmak mümkün. Salih Görmez, insan sağlığına 4 binden fazla zararı olan sigaranın yerine fındık yaprağı kullanılarak ürün ortaya çıkardığını anlatarak, "Bu ürünün birçok faydası var. Cildin kendini yenilemesine katkı sağlıyor. Ağız içi yara ve iltihap ve kokuları gideriyor. Mantar, şişlik, sızlama, terlemeyi engelliyor" dedi.

5 YILDIR UĞRAŞIYOR

Beş yıllık deneyim sonucunda bu ürünü elde ettiğini belirten Salih Görmez, "Çocukken fındık yaprağını yaşlı birisi içiyordu. Yaprağı kaynattım, kuruttum olmadı. En sonunda sigara şekline getirdim. Ürünü 10 çeşit meyve aromaları ile çeşitlendirdim. Daha sonra aroma çeşitlerini de yaptım. Çikolata, vişne, muz, elma, kiraz gibi 10 çeşit aroma oluşturdum" dedi. Türkiye'de 100 bin insanın sigaradan öldüğünü, kendisinin de sigara içtiğini anlatan Görmez, bu nedenle bu ürünü geliştirdiğini belirtti. Görmez, "Faydalı bir şey yapabilir miyim diye yola çıktım. Bu ürünün içerisinde nikotini tamamiyle sıfır olan üründür. Çankırı Karatekin Üniversitesi'nden raporlarımı aldım. Nikotin olmadığından dolayı ağız, dudak, el tiryakilerinin nikotin bağımlığına geçmeden bu ürünü kullandıkları zaman tamamen sigaradan soğutacağına inanıyorum" diye konuştu.

"SOĞUTUYOR"
Yaptığı ürünün sigarayı soğutma ürünü olduğunu ve 200 günde kanı temizleyeceğini vurgulayan Görmez, sözlerini şöyle sürdürdü: "200 günde tamamen kanı temizleyecektir. Ürünle birlikte fındık yaprağının suyu ücretiz verilecek. Sigara kesinlikle değil çünkü içerisinde tütün bulunmamaktadır. Tamamen fındık yaprağından ve de binde bir sarı kantaron çiçeği olan bir üründür. Sigaradan soğutma ürünüdür. Aynı sigara gibi yakıyorsunuz, içinize çekiyorsunuz dumanı var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fındık yaprağıyla sigarayı bıraktıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN