Kaçak kesim için 'helal' savunması

Pursaklar'da kaçak tavuk kesimi yapan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Bu kişiler, "Vatandaşın isteği üzerine helal kesim yapıyoruz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Geçtiğimiz haftalarda Yenimahalle'de gerçekleşen 'kaçak tavuk kesiminin' aynısı Pursaklar'da daa yaşandı. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekimler ile zabıta ekipleri, Saray Cumhuriyet Mahallesi Karyağdı mevkiinde, kaçak tavuk kesimi yapılan bir gecekonduya akşam saatlerinde baskın yaptı. Baskında halkın sağlığıyla oynayan kişiler suçüstü yakalandı.

6 BİN 651 LİRA CEZA

Gecekonduya giren veteriner hekimler şok görüntülerle karşılaştı. Ekipler gecekondunun bir odasında canlı tavukları, diğer odada ise sağlıksız koşullarda kesilmiş tavukları gördü. Kaçak kesim yapanlar ise vatandaşın isteği üzerine 'helal kesim' yaptıklarını ekiplere açıkladı. Bunun üzerine ekipler kaçak kesime 6 bin 651 lira idari para cezası kesti.

TAVİZ VER MEYECEĞİZ
Gecekondu ise belediye yetkilileri tarafından mühürlendi. Ankaralılar'a sağlıklı gıda sunulması için denetimlerin 7 gün 24 saat anlayışıyla aralıksız olarak sürdüğünü belirten Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bu tür sağlıksız koşullarda üretim yapan ve vatandaşın sağlığıyla oynayan sahtekarlara kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyledi.

KONTROL EDİLMELİ
Muhsin Temel, tüketicileri etiketli ürün almaları konusunda uyararak, "Etiket üzerinde işletme onay ve kayıt numarasının olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmeli" diye konuştu.

TEMEL: ETİKETLİ ÜRÜN TERCİH EDİN
il , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, etiketli ürün almaları halinde, bu tür kaçak yollara kimsenin başvuramayacağına dikkat çekerek, "Etiketsiz satılan ürünleri vatandaşlarımız köy tavuğu, organik tavuk diye alıyor. Vatandaşlarımız bunlara aldanmasınlar. Etiketsiz kayıt veya onay numarası olmayan ürünleri kesinlikle almasınlar. Organik diye satılan ürünlerde muhakkak organik ürün olduğuna işaret eden logoları arasınlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak kesim için 'helal' savunması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN