Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vadim çok güzel

Dikmen Vadisi, Japon kiraz ağaçlarının çiçek açmasıyla rengarenk görünüme kavuştu

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Son yıllarda yapılan dev rekreasyon alanları ve sayısız kent parkıyla Türkiye'nin en yeşil kenti haline gelen Ankara'nın merkezindeki Dikmen Vadisi de rengarenk çiçekleriyle, ağaçlarıyla, yemyeşil doğasıyla, masmavi sularıyla bir prestij mekanı oluyor. Dikmen Vadisi de rengarenk açan kiraz ağaçları ve rengarenk kelebekleriyle ziyaretçilerini karşılıyor.

"YENİDEN DOĞUŞ"
Başkent'in dört bir yanındaki rekreasyon alanları, ilkbaharda vatandaşlara eşsiz güzellikler sunmaya başladı. Dikmen Vadisi rekreasyon alanında, yüzlerce çeşit bitki örtüsünün yanı sıra Japonların kültür anlayışında "Yeniden doğuşun, ilkbaharın gelişinin simgesi" olarak nitelendirilen Sakura ağacının (Japon Kirazı) çiçek açması ayrı bir güzellik yansıtıyor.

'KELEBEKLERİN UÇUŞTUĞU PARK'
Baharın müjdecisi olarak bilinen ve olağanüstü güzellikleriyle Dikmen Vadisi'ni süsleyen Japon Kiraz çiçekleri, Başkentliler'in bu büyülü atmosfer içinde zaman geçirmelerine katkı sağlıyor. Bahçıvanların şekil budaması yaptığı yeşilliklerde rengarenk kelebekler ise Dikmen Vadisi'ni "Kelebekler Vadisi"ne dönüştürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadim çok güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN