Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk el sanatla

Giriş Tarihi: 25.4.2014
Gazi Üniversitesi (G.Ü.) Geleneksel Türk Sanatları Sergisi, G.Ü. Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'in katılımıyla Resim ve Heykel Müzesi'nde açıldı. Sergi kapsamında, üniversitenin Geleneksel El Sanatları Bölümü lisansüstü öğrencilerinin elişi desen, ebru, çini, dalgalı ebru, yağlı boya tablo, kara kalem minyatür gibi eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

BÖLÜM YENİ KURULD U

Sergiyi gezen Rektör Büyükberber, sergilenen eserleri çok beğendiğini kaydederek, "Bu eserler herkesin evinde sergilenmeli" dedi. Sanat ve Tasarım Fakültesi Geleneksel El Sanatları Bölüm Başkanı Aysen Soysaldı, "Gazi Üniversitesi'nde geleneksel Türk sanatları yeni kurulan bir bölüm. İlk defa Sanat Tasarım Fakültesi'nde hayata geçti. Biz de bunun üzerine geleneksel sanatlarımızın eğitimini vererek Gazi Üniversite'sinde canlandırmak istedik" diye konuştu. İdil BELDEK

Radyo Gazi TRT'de
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimlerinden olan Radyo Gazi, TRT Müzik'te yayınlanan "Ne Dinliyorsun?" programında Alper Etiş ve ekibinin konuğu oldu. Her hafta Türkiye'nin farklı şehirlerinde kulağında kulaklık olanlara "Ne Dinliyorsun?" sorusunu soran Etiş'in bu haftaki durak yeri Ankara'da Radyo Gazi'ydi. Etiş, Radyo Gazi'de Perşembe günleri saat 13.00'te yayınlanan "Hayatın Ezgileri" programında "Ne Dinliyorsun?" ekibiyle bir sohbet gerçekleştirdi.
en çok dinlenen
Şehrin
en çok dinlenen yerel radyosunda Etiş, Twitter ve Facebook üzerinden de dinleyicilerin isteklerini paylaştı. Ezgi Açıkalın'ın hazırlayıp sunduğu, yayın yönetmenliğini Mustafa Daştan'ın yaptığı program, dinleyenlerin en çok hangi şarkıları istediği üzerine şekilleniyor.
Buse ÇETİNER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk el sanatla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN