Osman BEKAR: 12 Dev Adam ve Pardus

Giriş Tarihi: 26.4.2014
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, birçoğunun hiçbir zaman gündemine girememiş önemli organizasyonlarımızdan birisi. Dünya'nın en önemli bisikletçilerinin ülkemizin güzellikleriyle birlikte 1254 km pedal bastığı organizasyonun bu yıl 50.'si yapılacak. Dile kolay 50 yıl.
Bu büyük organizasyon 50. yılını bir maskotla kutlayacak. Önceki yıllarda maskot uygulaması olmadı ancak, yarı dalya için organizasyona emek verenler bir maskot ihtiyacı olduğunu düşünmüşler.
İyi de yapmışlar.
Çünkü bu tip uygulamalar bilinirliği arttırır. Dikkat çeker, hoşa gider. Dünya'da bu uygulama sıklıkla yapılıyor. Dünya Kupalarında, Avrupa şampiyonalarında maskot işi geleneksel hale geldi. Ve hatta maskotun nasıl bir şey olacağı merakla beklenir.
Sadece maskot değil, organizasyon ile alakalı yapılacak bu tip magazinsel varyasyonlar dikkatleri o organizasyonun üzerine çeker.
Mesela hatırlayın ülkemizde yapılan 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı. Şampiyona öncesi Milli Takım için yapılan şarkı dillere pelesenk olmuş ve milli takım o tarihten itibaren 12 Dev Adam diye anılmaya başlanmıştı.
Sırf o şarkıdan dolayı şampiyonada millilerin takip edilme oranı artmıştı.
Tam bir iletişim başarısı… Bu tip iletişim çalışmaları her zaman yarar getirir.
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için belirlenen ve Pardus adı verilen Anadolu Parsı'nın maskot olarak organizasyona çok şey katacağını düşünüyorum. Akıl edip uygulayanları tebrik ediyorum...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: 12 Dev Adam ve Pardus
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN