Sinema Dans ilk kez Ankara'da

Başkent Ankara, ulusal ve uluslararası 100 dans filminin sanatseverlerle buluşacağı SinemaDans Ankara etkinliğine ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 26.4.2014
Ankara'da festival zamanı. Ares Production, Ankara Goethe Enstitüsü ve Hollanda Büyükelçiliği işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bilkent Üniversitesi desteğiyle SinemaDansAnkara etkinliği gerçekleştirilecek. Ankara'da ilk defa yapılacak dans film festivalinde ulusal ve uluslar arası 100 film seyirciyle buluşacak.

AÇILIŞTA 8 GÖSTERİM

SinemaDansAnkara 2-8 Mayıs günleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin açılış programında Türk yönetmenlerin 8 filminden oluşan gösterimleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Avrupa'nın köklü dans filmleri festivali "Cinedans" Sinema- DansAnkara festivaline içerik desteği sağladı. Film gösterimlerinin yanı sıra festivalde dans filminin estetiği ve pratiği ile ilgili ulusal ve uluslararası konuşmacıların katılacağı sunumlar yapılacak.

ATÖLYE ÇALIŞMASI

Ayrıca Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi'nde eğitim gören dans ve sinema öğrencilerinin katılacağı 4 günlük "Vuslat" adlı dans filmi yapım atölyesi gerçekleştirilecek. Atölyede yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde altı adet 1 dakikalık kısa dans filmi çekilecek ve festival kapanışında gösterimleri yapılacak. Çinçin'deki Polis Amca Ortaokulu öğrencileri için özel bir gösterim düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinema Dans ilk kez Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN