Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köy Park'ın adı 'Altın Köy' oldu

Giriş Tarihi: 27.4.2014

Altındağ Belediyesi'nin 100 yıl öncesinin köy hayatını canlandırdığı park projesi Köy Park için açılan isim yarışmasında 'Altın Köy' ismini öneren İbrahim Baykan birinci oldu

Yüz yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı "Köy Park" için Altındağ Belediyesi tarafından açılan isim yarışmasında Altın Köy ismini öneren 185 kişi arasından, yarışmaya Ankara'dan katılan Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baykan birinci oldu. İkinci, "Bizim Köy" ismini öneren kişilerin arasından yine kura ile Oktay Altuntaş, üçüncü ise "Anadolu Köyü" ismini öneren Burcu Yeter Gül oldu.

3 bin TL para ödülü verildi
Köyde çalışacak köylüler ile birlikte köye isim arayışına giren açan Altındağ Belediyesi birinciyi belirledi. 700 kişinin başvuruda bulunduğu yarışmaya Altındağ'dan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini Altındağ Belediyesi'ne gelerek aldı. Birinci ve ikincinin ödüllerini Belediye Başkanı Veysel Tiryaki verirken, birinciye 3 bin TL para ödülü, ikinciye laptop bilgisayar, üçüncüye ise tablet bilgisayar hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy Park'ın adı 'Altın Köy' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN