Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk'un rotası turizm ve tarım

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçeye kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, turizm, tarım ve hayvancılıkla rotalarını çizdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Çubuk Belediyesi tarafından Meclis üyelerine yönelik olarak, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) hakkında seminer düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Tuncay Acehan, üniversite, turizm, tarım ve hayvancılıkla Çubuk'un rotasını çizdiklerini söyledi. İlçeye kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Çubuk'ta yaygınlaşan turizm, tarım ve hayvancılığa dikkat çeken Acehan, "İlçemiz çok önemli turizm potansiyeline sahip bir bölgedir. Ankara'nın çok eskilerden beridir mesire alanıdır. Barajımızla, Karagöl'ümüzle, Çubuk Çayı'mızla, özel yöresel yemekleri ve damak tadına hitap eden lezzetleri ile farklı bir bölgedir" dedi.

İmkanları anlattılar
Büyükşehir'e devredilen Özel İdare bütçesi ve görevleriyle birlikte Çubuk'un çok farklı bir konuma ilerleyeceğini de vurgulayan Acehan, "Bugün burada Konya'dan gelen hocalarımız ve girişimcilerimiz bize en azından hangi imkanları değerlendirebileceğimizi bunun hem teknik yönden hem de kurumsal altyapı yönünden neler yapabileceğimizi burada bize kısaca anlatacaklar. Bu bir ilk adımdır" diye konuştu. Daha sonra konuşma yapan Prof. Dr. Ahmet Semacan, TKDK desteklerinin diğer desteklerden ayrılan tarafları ve TKDK desteklerinin ülkemiz açısından öneminden bahsetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk'un rotası turizm ve tarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN