Stadyum planına yeni itiraz yolda

Ankara Şehir Planlamacıları Odası, İnönü Stadı arazisinin konut ve ticaret alanı olmaması için bir kez daha yargı yoluna başvuracağını açıkladı

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Kaderine terk edilen Cebeci İnönü Stadyumu'nun bulunduğu arazinin plan değişikliğiyle konut ve ticaret alanına çevrildiğini söyleyen Ankara Şehir Planlamacıları Odası Başkanı Emre Sevim, "Biz ilk iki plana mevcut İmar Kanununa aykırılık içerdiği için itiraz ettik. 3'üncü plan askıdan yeni indi. Kayda değer hiçbir değişiklik yok. Bu plana da itiraz edip yargıya taşıyacağız" dedi.

Kerine avm ve otel yapılabilir
İnönü Stadyumu'nun bulunduğu arazinin kent alanındaki konumu göz önüne alınarak imar planı değişikliğine gidildiğini dile getiren Sevim, "Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan imar planı değişikliğiyle arazinin konut ve ticaret alanı olarak değerlendirilmesi isteniyor. Bu değişikle buraya alışveriş merkezi, otel, iş merkezi, sinema, yurt, kafe, restoran gibi akılınıza gelebilecek birçok şey yapılabilecek" diye konuştu.

"Rant için değerlendirilmesin"

Stadyumun şehir kültürü açısından önemli olduğunu dile getiren Emre Sevim, "Cebeci Stadyumu eski değil tarihi bir yapıdır ve yenilenip korunması gerekiyor. Bölgenin bir rant alanı olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Eğer stat yıkılacaksa da bu arazinin spor alanı olarak korunması ya da yeşil alana çevrilmesi hem Ankara için hem de bölge sakinleri için daha yararlı olacaktır" dedi.

Başkan'ın tasarladığı araç yardıma koşacak
Türkiye'de kendisine özel Arama-Kurtarma Aracı bulunan ilk belediye olan Keçiören Belediyesi, 12 kişilik kurtarma timini taşıyan AKUT aracıyla vatandaşlara hizmet verecek. Her türlü afet şartlarına uygun olarak Belediye Başkanı Mustafa Ak tarafından tasarlanan AKUT aracında arama-kurtarma malzemelerinin yanı sıra time ayrılan dinlenme odası da yer alıyor.

Her şey var

Arama-kurtarma malzemeleri içinde şişme yastıktan kesici aletlere, gaz maskelerinden hava kompresörüne kadar gerekli her türlü araçgereç yer alıyor. AKUT aracındaki her malzeme, üzerinde ismi ve işlevinin yazıldığı bir etiket taşıyor. Araçta bulunan ve içinde ilkyardım malzemelerinin olduğu acil yardım çantaları da, arama-kurtarma timinin ani müdahale yapmasına imkan tanıyor. Araçtaki dinlenme odasında 4 adet tek kişilik yatak, duşakabin, alafranga tuvalet, lavabo ve klima yer alıyor. Sıcak su kullanma olanağı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stadyum planına yeni itiraz yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN