Bu kadar da olmaz

Giriş Tarihi: 30.4.2014

Altındağ'da bir inşaatın ortasından elektrik kabloları geçiyor. Kabloların arasında çalışan işçilerin aldığı güvenlik önlemleri ise hayrete düşürüyor

Altındağ Beşikkaya Mahallesi'nde ortasından elektrik kabloları geçen inşaatta bu kadarı da olmaz dedirten görüntüler yaşanıyor. Elektrik trafosunun hemen yanına inşa edilen binanın içinden geçen kablolar tehlike saçıyor. Hiçbir önlem almadan kabloların arasında çalışmalarına devam eden inşaat işçileri tehlikeden "Türk usulü" bir yöntemle korunmaya çalışıyor. İşçilerin tahta çubuklarla kendilerinden uzaklaştırdığı kabloları görenler hayrete düşüyor.

"İŞÇİLERİN HAYATI TEHLİKEDE"
İnşaata başladıkları zaman Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi'ne elektrik trafosunun yerinin değiştirilmesi konusunda başvurduklarını dile getiren Şantiye Şefi Yunus Bağ, "Yaklaşık 1 yıl önce konuyla ilgili Enerjisa'ya başvurduk. Bir senede hiçbir şey yapılmadı. Burada işçilerimiz hayati tehlike altında çalışıyor. Altındağ Kaymakamlığı'na, Belediyesi'ne de durumumuzu bildiren bir yazı yazdık ama hiç kimse ilgilenmedi" dedi.

'HESABINI KİM VERECEK?'
Elektrik şirketinin kendilerine bir yazı gönderdiğini söyleyen Bağ, "Şirket bize trafonun kaldırılmasının 2013 yatırım planlarında olmadığını anlatan biz yazı gönderdi. Yazıda incelemelerden sonra trafonun yerinin belirlenerek ve 2014 yatırım programı kapsamında değerlendirileceği söylendi. Aylar oldu yine değişen bir şey yok. Bizim mal sahibiyle yaptığımız bir sözleşme var. Burada bir can kaybı olursa hesabını kim verecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kadar da olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN