Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DÇS 40 bin seyirciye ulaştı

Konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, 40 binden fazla dinleyiciye ulaştı

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) Sanat Koordinatörü Oğuzhan Kavruk, yaptığı açıklamada, Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO'nun, yurt içinde ve dışında gerçekleştirdikleri 51 konserle, 40 binden fazla dinleyiciye ulaştığını söyledi. Kavruk, 2006'da kurulan orkestranın üstün yetenekli çocuklardan seçildiğini söyledi.

ÇOK SESLİ MÜZİK İÇİN ÇALIŞIYOR
Kavruk, şefliğini ve genel müzik direktörlüğünü Prof. Dr. Rengim Gökmen'in üstlendiği orkestranın, Türk çocuklarına senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel sanat müziğini Türkiye'de yaygınlaştırmayı hedeflediğini kaydetti. Orkestranın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye'den ve dünyadan pek çok tanınan isme eşlik ettiğini anlatan Kavruk, "Orkestranın birlikte çaldığı isimler arasında ünlü Türk piyanistler Fazıl Say ve Gülsin Onay ile flamenkonun efsane gitaristi Jose Maria Gallardo Del Rey, Antonio Marquez Dans Kumpanyası, ünlü tenor Nicola Martinucci ve Rus kemancı Alexander Markov gibi isimler de bulunuyor. Orkestra, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla da sahne aldı" dedi.

TÜM TÜRKİYE'Yİ DOLAŞTILAR

Kavruk, orkestranın bugüne kadar Türkiye'de; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Eskişehir, Erzurum, Giresun, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde, Rize, Samsun, Trabzon, Bursa, Edirne'de konserler verdiğini, yurt dışında ise Basel ve Münih'te sahne aldığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DÇS 40 bin seyirciye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN