Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poliste 1 Mayıs alarmı

İstanbul'da Taksim Ankara'da ise Kızılay'ın 1 Mayıs kutlamalarına kapalı olması üzerine polis tedbirleri artırdı. Ankara'da helikopter desteğinde 5 bin polis görev alacak

Ankara'da bugün kutlanacak 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı nedeniyle bir dizi önlem alındı. Bu yıl valilik tarafından Kızılay'ın kutlamalara kapatılması üzerine bazı grupların taşkınlık yapacağı bilgisine ulaşıldı. Kızılay'a yürümek isteyen gruplara karşı tedbirleri artıran emniyet 5 bin polis, 2 polis helikopteri, 10'u aşkın TOMA ile görev yapacak. Kutlamalar için Sıhhiye Meydanı ile Tandoğan Meydanı adres olarak gösterilirken, polis stratejik noktalara konumlandırılıyor. Güzergahlarda bomba arama ve tarama faaliyetleri yürütecek olan ekipler, kutlama alanlarına girişlerde ise üst baş araması yapacak. Ankara'da kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle görevlendirilen 5 bin civarında polis teyakkuza geçti. Havadan ve karadan alınacak önlemlerle olası bir olumsuzluğun önüne geçilecek.

KIZILAY'A YÜRÜYECEKLER
Gerginliğin Ankara'ya sıçrama ihtimali üzerine geçen yıla nazaran polis sayısı 2 katına çıkarıldı. Kutlamaların Sıhhiye ve Tandoğan gibi iki ayrı noktada yapılacak olması da polisin işini zorlaştırıyor. Valilik tarafından Kızılay'ın kutlamalar kapatılması üzerine açıklama yapan Öğrenci Kolektifleri, Demokratik Haklar Federasyonu, 100. Yıl İnisiyatifi, Alınteri, BDSP ve Halkevleri ve Öğrenci Dayanışması 1 Mayıs'ta Kızılay'a yürüyeceklerini duyurmuştu.

VALİLİK, DİRLİK VE DÜZENİ HİÇ KİMSEYE BOZDURMAYACAK
Ankara Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yapılacak kutlamalar için Sıhhiye ve Tandoğan meydanlarını adres gösterdi. Valilik'ten yapılan açıklamada, "Ankara'da Sıhhiye Meydanı ve Tandoğan Meydanı için sendikalar tarafından 2911 Sayılı Kanuna göre bildirimde bulunulmuş ve mevzuatına göre önceden tespit ve ilan edilmiş olan meydanlar, sendikaların taleplerine uygun olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü toplantı ve gösteri yürüyüşlerine hazır hale getirilmiştir" denildi. Valilik açıklamasında, Başkent'in dirlik ve düzenini bozacak hiçbir duruma mahal verilmeyeceği ifade edildi.

KUTLU OLSUN
Örgütlü demokratik toplum anlayışının temsilcisi sendikalar ile alın terinin gerçek sahipleri tüm Ankaralı emekçilerin göstereceği duyarlılığa, anlayışa ve aklıselim davranışlara teşekkür edilen açıklamada ayrıca, "Örgütlü demokratik toplum anlayışının bir gereği olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu olsun" ifadelerine yer verildi.

KAPALI NOKTALAR
Polis, olası provakasyonlara karşı grupların yürüyüş yapacağı güzergahlarda önceden bomba arama ve tarama faaliyeti yapacak. Kutlama alanlarına girişlerde üst baş araması yapılacak. Ayrıca saat 09.00 ile 17.00 arası Tren Garı önü, Talatpaşa Bulvarı, Opera Meydanı, Atatürk Bulvarı, Ulaştırma Kavşağı, Kazım Karabekir Caddesi, Atatürk Bulvarı, Kızılay Kavşağı, Mithatpaşa Caddesi, Necatibey Caddesi, Tandoğan Meydanı, Kazım Karabekir Caddesi, Celal Bayar Bulvarı, Dö Gol Caddesi, Anıt Caddesi ile Tandoğan Meydanı'nın da trafiğe kapalı olacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poliste 1 Mayıs alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN