Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte tabelayla fiyat yükseltiliyor

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Hareketlenen konut piyasası emlak komisyoncularının iştahını kabartıyor. Emlakçılar evleri satabilmek için türlü hilelere başvuruyor

Keçiören Kuşcağız'da son yıllarda hareketlenen konut piyasası emlakçıların iştahını kabarttı. Gecekonduların yıkılıp yerine apartmanların dikilmesiyle birlikte bölgede sayıları hızla aratan emlak komisyoncuları bölgedeki evleri satabilmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek hilelere başvurmaya başladı. Satılık olmayan evlerin balkonlarına satılık tabelası asıp bölgedeki evlerin fiyatlarını yükselten emlakçılar vatandaşın mağdur olmasına neden oluyor.

VATANAŞI KANDIRIYORLAR
Komisyoncuların gizlice evlerinin balkonuna satılık tabelası astıklarını söyleyen bölge sakinleri, "Emlakçılar akla gelmeyecek hilelere başvuruyor. Eğer sokakta satılık ev varsa ve alıcı çıktıysa emlakçılar elamanlarını gönderip o bölgedeki apartmanlara 'satılık' ya da 'satılmıştır' yazısı astırıyor. Evi görmek isteyen vatandaş emlakçının 'bu evi şu fiyata sattım. Bu evin fiyatı şu kadar' deyip sokaktaki evlerin fiyatlarını istediği seviyeye çekip vatandaşları ve banka eksperlerini kandırıyor" dedi.

EV FİYATLARIYLA OYNUYORLAR
Emlakçıların bu yöntemle Kuşcağız'daki ev fiyatları üzerinde istedikleri oynamayı yaptıklarını ifade eden bölge sakinleri, "Emlak komisyoncuları anlaşıp vatandaşı kandırıyor. Buna bir önlem alsınlar" diye konuştu. Bölgedeki emlak komisyoncuları ise kendilerinin izin hiçbir şey yapmadığını söyleyerek kendilerini savundu, "Keçiören'deki evlerin yarasından fazlasında iskan problemi var. Her evin fiyatı durumuna göre değişiyor. Biz izin almadan kimsenin balkonuna satılıktır yazısı asmıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte tabelayla fiyat yükseltiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN