Aşırı terlemeye botoks önlemi

Vücut için doğal bir süreç olan terleme, bazı kişiler için mevsim fark etmeksizin iş ve hayatı olumsuz yönde etkileyecek boyutlara ulaşabilir

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Bölgesel aşırı terleme, hastaların kıyafette iz bırakması sebebiyle açık renk giyinmelerine hatta tokalaşmalarına engel olabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, yazın bölgesel aşırı terlemenin tedavi edilmesi gerektiğini anlatarak konu ile ilgili bilgi verdi.

ALTERNATİF BOTOKS

Tedavi için etkili ve kolay işlem botoks. Tedavide kullanılan A tipi botulinium toksini, botulinium bakterisinden elde edilen bir toksin. Botoks öncesi, toksin uygulanacak bölge iyot testi ile belirleniyor.Eğer bölgede terleme varsa deri rengi siyahlaşıyor.

TEKRARLANABİLİYOR

A tipi botulinium toksini sulandırıldıktan sonra deri içine enjekte ediliyor. İşlemden birkaç gün sonra A tipi botuinium toksinin terlemeyi azaltıcı etkisi belirgin olmaya başlıyor. Tedavinin etkisi 4 ile 6 ay arası devam ediyor. Bu nedenle yılda iki ya da üç defa tekrarlanması gerekiyor. El ve ayak işleminde anestezi yapılması tercih ediliyor.

GEBELİKTE UYGULANAMIYOR

Botokstan sonra hastalar şikayetlerinden kurtuluyor. Bu işlem gebelik ve emzirme döneminde ve bazı antibiyotikleri kullanan kişilerde kesinlikle uygulanmamalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşırı terlemeye botoks önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN