Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MS hastalığına dikkat çekiy

Giriş Tarihi: 6.5.2014

MS hastalığına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan "Gülümseten Turne" isimli projenin tanıtımı ünlü oyuncuların katılımıyla Ankara gerçekleştirildi

Beyin ve omurilik hastalığı MS'e (Multipl Skleroz) dikkat çekmek için hayata geçirilen "Gülümseten Turne" projesi, Samsun, Trabzon ve Bursa'dan sonra Ankara'da yapıldı. Türkiye'nin 12 farklı şehrinde MS'li kişilere en doğru bilgiyi ulaştırmayı amaçlayan projenin dördüncü toplantısı ANKAmall Sanatolia Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıda, ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur, sergiledikleri skeçlerle Başkentliler'den büyük ilgi gördü.

DENEYİMLER PAYLAŞILDI

Toplantıda, sanatçıların yanı sıra Türkiye MS Derneği Ankara Şubesi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Rana Karabudak ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Emine Belgin Koçer, psikolog Serap Duygulu, Sosyal Güvenlik Uzmanı Prof. Dr. Cem Kılıç, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Yeliz Salcı ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Zümrüt Sapmaz Yiğit ise kendi uzmanlık alanlarından deneyimlerini paylaştı.

"40 BİN MS'Lİ VAR"
Proje ile ilgili görüşlerini bildiren Prof. Dr. Rana Karabudak, projeye ev sahipliği yaptıklarını belirterek, "Bu projenin tıbbi danışmanları olarak hastalarımıza en sağlıklı bilgiyi ulaştırma çabalarımız farklı etkinliklerle sürecek. Türkiye'de yaklaşık 40 bin MS'li birey olduğu tahmin ediliyor. Ancak hastalıkla ilgili farkındalığın yeterli olmadığını görüyoruz. Bu nedenle MS'li bireylerin yol arkadaşı olduğumuzu göstermek ve hastalık konusunda bilincin artırılmasında üzerimize düşeni yapmak üzere bu projeyi gerçekleştiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MS hastalığına dikkat çekiy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN