Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyranbağları'nda kabus gibi ev

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Seyranbağları Mahallesi'nde bir gecekonduya kilitlenen onlarca sokak köpeği bölge sakinlerinde korku yarattı

Çankaya Seyranbağları Mahallesi'nde bir gecekonduda korku filmlerini aratmayacak bir sahneler yaşanıyor. Kimliği belirsiz bir kadın tarafından kiralanan eve kilitlenen onlarca sokak köpeği kurtarılacakları günü bekliyor. Köpekler bir an önce kurtarılmasını isteyen mahalle sakinleri belediye ekiplerinden yardım istedi.

EV DEĞİL BARINAK

Yaşlı bir kadın tarafından kiralanan gecekondunun köpeklerle doldurulduğunu söyleyen mahalle sakinleri, "Kızılay'da herkesin tanıdığı etrafında köpeklerle gezen bir adam vardı. O adam ortadan kaybolduktan sonra yaşlı bir kadın gelip boş gecekonduyu kiraladı. Çankaya'da ne kadar başıboş sokak köpeği varsa binaya doldurdu. Burayı köpek barınağı gibi kullanmaya başladı" diye konuştu.

"PSİKOLOJİMİZ BOZULDU"
Köpeklerin gecekondu içinde gün boyunca havladığını ifade eden mahalleliler, "Yaşlı kadın birkaç günde bir sabah erken saatlerde gelip köpeklere yem bırakıyor. Ondan sonrada kapıyı kilitleyip gidiyor. Köpekler 10-15 gündür burada kilitli. Bütün gece havlayıp duruyorlar. Köpek havlamalarından psikolojimiz bozuldu. Bu köpekleri bir an önce kurtarın" diye konuştu.

Ev sahibi: İnsan otursun diye kiraya vermiştim
Köpeklerden haberi olmadığını söyleyen gecekondu sahibi Erol Birlikbaş, "Ben evimi hayvanlar barınsın diye değil insanlar barınsın diye kiraya verdim. Kiraladığım kadını hiç görmedim. İstanbul'da yaşıyorum. Mahalleli şikayetçi olunca eve bakmak için Ankara'ya geldim. Kadın bana hastanede olduğunu söyledi. En kısa sürede köpekleri tahliye edecekmiş" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyranbağları'nda kabus gibi ev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN