Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman heyetten Gökçek'e ziyaret

Hannover Belediye Başkanı Schostok, Başkan Gökçek'i makamında ziyaret etti

Giriş Tarihi: 7.5.2014
Hannover Belediye Başkanı Stefan Schostok, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i makamında ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Schostok'a Hannover Bilim Kenti ve Uluslararası Büro Müdürü Theda Minthe, Aşağı Saksonya Eyaleti Göç ve Katılımdan Sorumlu Eyalet Bürosu'ndan Alptekin Kirci, Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Başkan Yardımcısı Philipp zu Erbach-Fürstenau da eşlik etti.

İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞÜLDÜ
Ziyarette her iki kentin belediyeleri arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği programları ve kültürel etkinlikler ele alındı. Gökçek, Alman heyete Ankara'da gerçekleştirdikleri projelerle ilgili bilgi verdi. Ziyaret sırasında Hannover Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, Gökçek'e Almanya'nın doğası en yeşil kentlerinden biri olan Hannover ile ilgili bir albüm hediye etti.

'YEŞİL ANKARA'YI HEDİYE ETTİ
Melih Gökçek Alman konuklarına Ankara'nın son yıllarda gerçekleşen rekreasyon alanlarını fotoğraflarla anlatan "Yeşil Ankara" kitabını verdi. Gökçek konuklarına ziyaretin anısına bir de çini tablo takdim etti. Sıcak bir havada geçen görüşme sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman heyetten Gökçek'e ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN