Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıdırlıktepe'de yıkımlar sürüyor

Hıdırlıktepe-Atıfbey-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi kapsamında Ulus'ta 1275 gecekondunun yıkımı gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 7.5.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent'in farklı bölgelerinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerinde yapım çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini kaydetti. Gökçek, bu kapsamda yapımı devam eden dönüşüm projelerinden biri olan "Hıdırlıktepe- Atıfbey-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi"nde de çalışmaların hız kazandığını söyledi.

SÖZLEŞME YAPILDI
Proje alanının Ankara'nın ilk yerleşim yerlerinden biri olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Ulus'a komşu bölgeleri kapsayan proje dahilinde bugüne kadar yaklaşık 1500 vatandaşla yapım sözleşmesi imzalandığını, çalışmalar kapsamında 1275 gecekondunun da yıkımının gerçekleştirildiğini kaydetti.

"EN GÖZDE SEMTTİ"
Cumhuriyet'in ilk yıllarında özellikle Ulus'a yakınlığı nedeniyle en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Hıdırlıktepe'nin zaman içinde gecekondulaşmanın en yoğun olduğu alan haline geldiğini anlatan Gökçek, "Anadolu'dan göç edenlerin merkez üssü haline gelerek, derme çatma ve sağlıksız konutlarla kentleşen bölge, süreç içinde kent merkezinde çarpık yapılaşmanın da simgesi haline gelerek, çirkin bir görüntüye yol açtı" dedi.

TAPU HİSSESİNİN DEVRİ SAĞLANDI
Melih Gökçek, proje kapsamında 6 bin gecekondu ve tesisin tespitinin yapıldığını anlatarak, "Bunlardan 1275 gecekondunun yıkım işlemi gerçekleştirildi. 468 gecekonduda tahliye ve yıkım işlemlerine devam ediliyor. Proje çerçevesinde hak sahibi vatandaşlarımızla yapılan konut sözleşmeleri ve rızai alım sözleşmeleri neticesinde 5715 tapu hissesinin devri sağlandı. 117 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi. Yaklaşık 1500 gecekondunun sözleşme işlemi tamamlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hıdırlıktepe'de yıkımlar sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN