Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere mesleki eğitim anlatıldı

Sincan'daki Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Tanıtım Günleri'nde öğrencilere, mesleki teknik eğitimin önemi anlatıldı

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Mesleğini Seç Bir Adım Öne Geç" sloganıyla düzenlenen Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Tanıtım Günleri, ASO Teknik Koleji'nde gerçekleştirildi. Açılış törenine Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ"
ASO Başkanı Özdebir yaptığı konuşmada, "Ülkemiz dünyanın 16. ekonomisi. Satın alma paritesine göre dünyanın 13. ekonomisiyiz. Ancak dünya gelirinin yüzde 70'ini sadece 3-4 ülke paylaşıyor. O zaman bu gelir dağılımındaki adaletsizlikten, ülkemiz lehine fayda çıkartabilmek için çok daha fazla çalışmamız gerekir" dedi.

BİLGİ ALDILAR
Özdebir, "Eğitim sistemimizi tekrar ele almamız ve bu eğitim sisteminde bugüne kadar yapmış olduğumuz yanlışları da düzeltmemiz gerekir" diye konuştu. Sincan Kaymakamı Salim Demir ise mesleki teknik eğitimin gençlere sevdirilmesi gerektiğini vurguladı. Daha sonra Sincan bölgesindeki bazı ortaokulların 8. sınıf öğrencileri ASO Teknik Koleji'ni gezerek okul hakkında bilgi aldı. Öğrencilere elektrik-elektronik alan bölümü başta olmak üzere diğer bölümlerle ilgili de atölye ve laboratuarlar gezilerek bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere mesleki eğitim anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN