Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da 500 milyonluk dava

Ortaklarının sahte imzalarla 18 bankadan çektiği 200 milyon TL'lik kredi ve yurt dışına kaçırdıkları şirket hesaplarındaki 300 milyon TL'lik bakiyenin mağduru olduğunu iddia eden Giyasi Öztürk'ün davası Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 12 Mayıs günü görülecek. Hayatının karardığını ve yıllardır ciddi mağduriyetler yaşadığını dile getiren Öztürk, "Adaletin tecelli edeceğine inanıyorum" dedi.

ÖZTÜRK ŞİKAYET ETTİ
Ankara'nın köklü holdinglerinden E. İnşaat'ın 3 ortağından biri olan Giyasi Öztürk, diğer iki ortağı Kemal E. ve Koray E. tarafından toplamda 500 milyon TL'lik zarara uğratıldığını iddia etti. Öztürk'ün şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturularak davaya dönüşen yargılamanın ilk duruşması 12 Mayıs Pazartesi günü Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

SAHTE İMZALAR ATILDI

E. İnşaat'ta Yönetim Kurulu Başkanı olan müteahhit Kemal E., kuzenleri Koray E. ve Giyasi Ö. ile eşit hisselere sahipti. Şirket, kaybettiği bir vergi davası nedeniyle devlete borçlu kalınca Kemal E. bir öneride bulundu. Kemal E., şirket mallarını haciz gelmesini önlemek amacıyla, sözleşmeye 'daha sonra şirkete kazandırılmaları şartını' koyarak üçüncü kişilere devretti.

YURT DIŞINA KAÇTI
Ancak borçlar ödendikten sonra Kemal E., malları şirkete geri kazandırmak yerine sekreteri, eniştesi, eşi ve kız kardeşlerinin üzerlerine geçirdi. Sahte imzalarla 18 bankadan toplam 200 milyon TL kredi çeken Kemal E., şirket hesaplarındaki 300 milyon TL'yi de yurt dışına kaçırdı. Dolandırıcılık suçuyla açılan davada, şüpheliler Kemal E. ile Ünal K. için 5 kez, Ahmet E. ile Mehmet E. için 2 kez, Zafer K., Ruşen K. ve Tolga A. için birer kez "Tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında dolandırıcılık" suçunu işledikleri gerekçeleriyle cezalandırılmaları talep edildi. Mağdur Giyasi Öztürk davayla ilgili olarak, "Adaletin tecelli edeceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da 500 milyonluk dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN