Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BELTEK meslek öğretiyor

Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin işbirliğinde 1999 yılında başlatılan teknik eğitim kursu BELTEK büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 10.5.2014
Üniversite ve yerel yönetim işbirliğinin en güzel örneği olan BELTEK, ilgi görmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin işbirliğinde 1999 yılında başlatılan Teknik Eğitim Kursu (BELTEK), büyük ilgi görüyor. Kurslardan 15 yılda 130 bin kişi yararlandı. Ekonominin ihtiyacı olan nitelikli işgücü açığını kapatan BELTEK kursları, hem meslek sahibi yapıyor hem de her yaştan insanın kişisel gelişimine büyük katkı sağlıyor.

ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİ

BELTEK'in, üniversite ve belediye işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, proje ile binlerce gence iş kapısı aralandığını söyledi. Her sene kurslardan ortalama 8 bin kişinin mezun olduğunu, binlerce lira değerindeki kursların ücretsiz verildiğini anlatan Gökçek, "Kursu başarıyla bitirenlere Büyükşehir Belediyesi, Gazi Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın imzasının bulunduğu sertifika veriliyor" dedi. BELTEK kurslarının Proje Yönetici Yardımcısı Prof. Dr. Adem Kurt ise şunları söyledi: "BELTEK kurslarına ilgi büyük. Vatandaşlarımız kontenjanı dolan kursları üç ay beklemektense diğer branşlara yönelmeyi tercih ediyor. Kurslarımız 2 ve 3 aylık dönemler halinde yapılıyor. İki aylık kurslarımızda 72 saat, üç aylıklarda ise 108 saat ders veriliyor.

GÜVENLE TUTUNUYORLAR
Beltek 'te, "Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri, Elektrik, Elektronik Teknolojileri, Matbaa Teknolojileri, İnşaat Teknolojileri, Ağaç İşleri Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Makine Teknolojileri" gibi meslek kazandıran kursların yanı sıra "Kişisel Gelişim Kursları", "Sağlık Kursları" ve "Anne Üniversitesi" başlıklı bölümlerde de kişilerin hayata güvenle tutunmalarını sağlayacak birbirinden farklı kurslar yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BELTEK meslek öğretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN