Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazdan önce hızlı ve konforlu zayıflayın!

Giriş Tarihi: 10.5.2014

Uzmanlar, bölgesel zayıflamadan önce diyet ve sporla vücudun şekillendirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor

TOBB ETÜ Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Murat Baykır, bölgesel zayıflama ile ilgili bilgi verdi. 'Bölgesel zayıflama'nın Baykır, vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel bir isim olduğunu anlatarak, "Herkesin vücut yapısı farklı. Çeşitli nedenlerle kişide yağlanma başlar. Yağlanma ise vücutta homojen dağılmaz. Yağ dokuları spor ve diyetle arzu edildiği gibi azaltılamaz" dedi.

DİYET VE SPOR ÖNEMLİ

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümünün o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayandığını anlatan Baykır, "Bu işlemlerden herhangi biri uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin o bölgelerden atılmasını kolaylaştırdıkları için hastalara mutlaka önerilmelidir" dedi.

İKİ YÖNTEM UYGULANIYOR
Murat Baykır, bölgesel zayıflama metodlarının son yıllarda giderek arttığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Temelde 2 ayrı grupta toplanır. İnvazif yani girişimsel cerrahi metodlar. Bunlar 'liposuction', 'lazer lipoliz', 'mezoterapi'dir. İkincisi ise cerrahi olmayan metodlar. Bunlar ise 'pressoterap', 'lenf drenaj masajı', 'ozon sauna', 'infrared', 'kavitasyon', 'cryolipoliz'dir.

ANNELER GÜNÜ'NE ÖZEL BİR HEDİYE
zayıflama ile ilgili TOBB ETÜ Hastanesi, anneleri unutmadı. Hastane Anneler Günü nedeniyle 19 Mayıs'a kadar bölgesel zayıflamada 3 metottan soğuk lipoliz, kavitasyon, radyofrekans yöntemlerinden 1'ini, kadınlara özel check-up programlarında ve tetkiklerinde ise yarı ücreti karşılayarak annelere hediye ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazdan önce hızlı ve konforlu zayıflayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN