Gazi sosyal tesisleri gasp edildi

İşletme hakkı Gazi Eğitim Kooperatifi'nde bulunan sosyal tesisler Rektör Büyükberber tarafından gasp edilerek yıkılması sağlandı

Giriş Tarihi: 11.5.2014
Atandığı günden beri sayısız skandalın altına imza atan Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, Gazi Üniversitesi Vakfı ile yapılan protokol gereği işletme hakkı Gazi Eğitim Kooperatifi'nde bulunan sosyal tesis, kantin, yüzme havuzu, kafeterya ve misafirhane gibi onlarca tesisi gasp etti. Gazi Eğitim Kooperatifi'nin işlettiği birçok sosyal tesisi yıkan, kantinleri boşaltan, yazar kasalara el koyan Büyükberber, konuyla ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararlarına uymayarak Anayasal suç işledi.

"İŞLETMELER GASP EDİLDİ"
Süleyman Büyükberber'i görevi kötüye kullanmak ve mahkeme kararlarına uymamak suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı'na şikayet eden Gazi Eğitim Kooperatifi yetkilileri, "Rektör, elimizdeki işletmeleri gasp etti. Gasp ettiği işletmelerimizi mahkemelerin lehimize verdiği onca karara rağmen bize teslim etmedi. Mavi Ev ve Bowling Salonu'nu yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen yıktı. Büyükberber, mahkeme kararları hiçe sayarak anayasal suç işliyor" dedi.

KAPIYA KİLİT VURDU
Gazi Eğitim Kooperatifi'ne ait birçok yerle ilgili idare mahkemesinden durdurma kararı aldıklarını söyleyen yetkililer, "Gazi Üniversitesi'nde bulunan erkek kuaförü, Eczacılık Fakültesi'nde bulunan kantin, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokul havuz ve kantin yeri, Mavi Ev, Resim İş bölümü kantini, İİBF yaşam merkezi ve daha onlarca yerle ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına rağmen Büyükberber, kanuna aykırı hareket ederek bu tesislerin kapısına kapsına kilit vurmuş. Çalışanların iş ve çalışma hürriyetlerini ihlal etmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi sosyal tesisleri gasp edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN