Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağaza sahibine kızdı, maket yaptı

Aldığı mobilyanın yanında süs kağnıyı vermeyen mağaza sahibine kızdı, maketten süs eşyası yapıp satmaya başladı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Çubuk'ta yaşayan Erdal Çelik, mobilya mağazası sahibine kızarak, maketten süs eşyaları yapmaya başladı. Erdal Çelik (42), 2 yıl önce eşiyle birlikte ilçede bulunan bir mobilya mağazasına sehpa almak için giderken, eşinin sehpanın üzerinde bulunan maket kağnıyı beğenerek almak istemesiyle hayatı değişti. Eşinin beğendiği bir kağnıyı yapmak için başladığı el sanatlarıyla kahvehane alışkanlığı gibi kötü alışkanlıklarından da kurtulan Çelik, yüzlerce el yapımı ürüne imza attı.

KAHVEDEN KURTULDUM
"İyi ki eşimin istediği kağnıyı mobilyacı vermemiş" diyen Çelik, boş zamanlarını kahve köşelerinde geçirmek yerine kültürel bir faaliyet yaparak değerlendirdiğini söyledi. Çelik, kağnıyı gören arkadaşları ve çevresindeki kişilerin de istekte bulunduğunu anlatarak, "Eşimle otururken biz bunu yapabilir miyiz diye düşündük ve üretime başladık. Boş vakitlerimde sık sık kahvehaneye gidiyordum, bu iş sayesinde kötü alışkanlıktan kurtuldum" diye konuştu.

FESTİVALDE SERGİLENDİ
Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'ne yaptığı eserlerin hem sergilenmesi hem de satışı için katıldığını kaydeden Çelik, belediye yetkililerinin de verdiği destekle hazırladığı tüm ürünleri sattığını ifade etti. Eserlerini kömürlükte ürettiğini hatırlatan Çelik, "Bu işi kömürlükte yapıyorum. Burasını bir nevi atölyeye çevirdim. At arabası, fayton, sehpa, bank, kara saban, kağnı, yakma sanatından tablo ve saat gibi eserler yapıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağaza sahibine kızdı, maket yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN