Lösemiye karşı 500 km yürüdü

AKUT Mersin ekip lideri Hakan Topal, "Adım Adım Lösemiyle Mücadele" sloganıyla 15 gün önce başladığı yolculuğunda Gölbaşı'na kadar ulaştı

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Yaklaşık üç yıl önce 7 yaşındaki oğlunu lösemi sonucu kaybeden Mersin AKUT Ekip Lideri Hakan Topal, lösemi hastalarına ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekmek için başladığı yürüyüşünde sona geldi. Mersin'den 12 gün önce "Adım Adım Lösemiyle Mücadele" sloganıyla yola çıkan Topal, "Tek amacım hastalığı yaşayan çocuklar ve ailelerin karşılaştığı sorunlara dikkat çekmek, kan, ilik ve trombosit bağışı hakkında farkındalık oluşturmak" diye konuştu.

ZORLANDI AMA VAZGEÇMEDİ

Mersin'den Ankara'ya 500 kilometrelik yolu yürüyerek kat eden Topal, "Yol boyunca büyük sıkıntılar yaşadım. Islandım, üşüdüm, bazı yerlerde köpekler kovaladı ve yürümekten ayaklarım parçalandı ama vazgeçmedim. Her gün ayaklarımın pansumanını yaptıktan sonra 50-60 kilometre yol kat ettim. Gittiğim köylerde, kasabalarda okullara muhtarlıklara uğradım, seminerler verdim. İnsanları lösemi konusunda uyardım ve farkındalık oluşturabilmek için çalıştım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemiye karşı 500 km yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN