Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent-Koop'un dünyayla tüm bağlantısı kesildi

Kent-Koop Mahallesi'nde Türk Telekom'a ait telefon kabloları çalındı. Gece saatlerinde çalınan kablolar 2 bin civarında mahallelinin telefon ve internetlerinin kesilmesine neden oldu

Giriş Tarihi: 16.5.2014
Batıkent Kent-Koop Mahallesi'nde gece saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından çalınan telefon kabloları mahalle sakinlerinin internet ve telefonlarının kesilmesine neden oldu. 2 bin evde, bir anda kesilen hatlar mahalleliyi zor durumda bıraktı. Mahalle Muhtarı Şükran Ayaz, daha önce de mahallede rögar kapaklarının çalındığını hatırlattı.

ECZANELER İLAÇ VEREMEDİ

Kent-Koop Mahallesi'nde 2 bin civarında ev ve iş yerine internet ve telefon bağlantısı sağlayan Türk Telekom'a ait kabloların çalınması nedeniyle eczanelerden kredi kartı ile ilaç almak isteyen hastalar da mağduriyet yaşadı. Çalınan kablolardan nasibini alan, mahalledeki lokanta esnafı Zeykan Karakoç ise "Sipariş alamıyoruz. Hem vatandaş hem de biz mağdur olduk" dedi.

"SATIŞ YAPAMIYORUZ"
Eczane sahibi Tülay Önder ise "Eksik olan ilaçlarımızı sipariş edip getirtemiyoruz. Post cihazlarımız çalışmıyor. Bu nedenlerden dolayı hem biz zarar görüyoruz hem de hastalarımız. Post cihazıyla ilaç alacak insanlar uzaklardaki eczanelere yürümek zorunda kalıyor hem de ben satış yapamamış oluyorum" ifadelerini kullandı.

RÖGAR KAPAĞI OLMADI KABLOLALARI ÇALDILAR
Mahalle Muhtarı Şükran Ayaz, "Mahallemizin en işlek caddelerinden olan 1777. Cadde'deki Türk Telekom kabloları çalındı. 3 dönemdir muhtarı bulunduğum mahallemizde daha önceki zamanlarda rögar kapakları ve ızgaraları çalınıyordu. Hırsızlığa karşı lehimle ve vidalarla ızgaraları sabitledik ama onları çalamayınca telefon kablolarına dadandılar" diye konuştu.

BUĞRA GÜLCAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent-Koop'un dünyayla tüm bağlantısı kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN