Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay yardıma koştu

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Soma'daki kazanın ardından Kızılay'ın yardıma koştuğunu açıkladı

Soma'da yaşanan faciayla ilgili SABAH Ankara'ya konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Türk Kızılayı olarak Soma'daki şehit yakınları, emniyet görevlileri ve oradaki tüm arama kurtarma çalışması yapanlara destek verdik. Biz ilk andan bu yana oradayız. Saat 15.10'da patlama oldu hemen ilk ekibimiz gitti ve durumun vahameti anlaşılınca bizim talimatımızla daha büyük bir ekip oraya yönlendirildi. Yolda giderken yemek pişirme özelliğine sahip olan Yemek TIR'ımızı bölgeye gönderdik. Yeteri kadar kumanya, ekmek, içecek meşrubat ve yemek gönderdik" diye konuştu.

AFAD'LA İŞ BİRLİĞİ
Çadır ve battaniye gibi lojistik malzemeleri de Soma'ya ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Ahmet Lütfi Akar, "İlk kaosta meydanın düzenlenmesiyle alakalı AFAD'la işbirliği içinde çadırlarımızı kurduk. Çadırların bir kısmını ikram çadırı olarak, bir kısmını basın mensuplarımızın dinlenmesi için, bir kısmını emniyet mensupları için diğer bir kısmını ise kurtarma çalışmalarını yürüten ve orada çalışan madencilerimizin ailelerini ağırlamak için kurduk" diye konuştu.

HER ZAMAN MİLLETİN YANINDA
Türk Kızılayı için çalışan psiko-sosyal destek elemanlarını da Soma'ya yönlendirdiklerini anlatan Başkan Akar, "Psiko-sosyal destek elemanlarımız da Soma'ya intikal ettiler. Önceki gün sabah saatlerin itibaren çalışmalarına başladılar. Hastanede yatan yaralıların yakınlarına, şehit olan işçilerimizin yakınlarına destek vermeye devam ediyoruz. Ege Bölgesi'nde bulunan tüm şubelerimiz oraya akın etti ve çeşitli yardım operasyonlarına katıldılar" dedi. Kan ihtiyacı konusunda da tüm hazırlıkları yaptıklarını belirten Başkan Akar, "Tüm Ege Bölgesi'ne yetecek kadar kan stokumuz bulunuyordu. Oradaki hastanelerin tümüne bunları ulaştırdık ve bu konuda hiçbir şekilde herhangi bir sorun yaşanmadı. Arama kurtarma çalışmaları bitene kadar elimizden gelen tüm yardımı Soma için yapmaya devam edeceğiz. Kara gün dostu olan Kızılay, bu kara günde de milletinin yanında olma yoluna devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay yardıma koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN