Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Protez bacakla bisiklet üstünde

Vücut geliştirme Foça'dan yola çıktı alanında çok sayıda şampiyonlukları bulunan engelli Tolga Murat Balıkçı, İzmir'den Ankara'ya bisikletle geldi. Yolculuk 61 saat sürdü

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Tolga Murat Balıkçı, Engelliler Haftası'na dikkati çekmek için yaklaşık 600 kilometrelik İzmir-Ankara arasındaki mesafeyi 61 saat proteziyle pedal çevirerek katetti. Vücut geliştirmede 1 Avrupa, 3 dünya ve 1 kainat şampiyonluğu bulunan, 33 yaşındaki engelli sporcu Balıkçı, sol bacağını 1998'de geçirdiği bir trafik kazasında kaybettiğini söyledi.

HİÇ VAZGEÇMEDİM

Hayata küsmeyip, en iyiyi yapmak için sürekli çalışan Balıkçı, "Hastanedeyken gidene üzülmeyip var olanı güçlendirmeye karar verdim. İyileştikten sonra vücut geliştirme sporuna başladım. Ardından üniversite sınavını kazanarak Aydın'da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde iktisat okudum. Hiç vazgeçmedim" dedi.

FOÇA'DAN YOLA ÇIKTI
İzmir Foça'dan yola çıktığını, kısa molalar vererek, birkaç saat uyuyarak Ankara'ya ulaştığını anlatarak, "Engelliler Haftası'nın ses getirmesini nasıl başarabilirim diye düşünerek böyle bir etkinlik yapmaya karar verdim. Uzun yol performansı zor. Bu nedenle 1-2 hafta hazırlık yaptım. Bir arkadaşım da beni arkadan takip etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Protez bacakla bisiklet üstünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN