Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EGO'nun seferleri ay yolculuğuna denk

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü otobüsleri, toplamda her gün yaklaşık 367 bin kilometre yol kat ederek, günlük ortalama 650 bin yolcu taşıyor

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan 1847 araçtan sefere çıkan ortalama 1242 otobüs, her gün yaklaşık 367 bin kilometre yol kat ediyor. Ay ile Dünya arasındaki ortalama mesafe düşünüldüğünde, EGO otobüsleri her gün adeta bu mesafeyi kat ederek Başkent'te hizmet veriyor.

ORTALAMA 8 SEFER

Başkentliler en uzun 70 kilometrelik 409 numaralı Ulus-Kalecik hattında yolculuk ederken, en kısa hattı ise 3.35 kilometrelik mesafe ile Akköprü Metro İstasyonu-Varlık Mahallesi güzergahı oluşturuyor. Günlük ortalama 600-650 bin yolcu taşıyan EGO otobüslerinin her biri ortalama 8 sefer yapıyor.

GÜZERGAHI YOLCU BELİRLİYOR
Gelişen teknoloji ve Başkentliler'in şikayet ve ihtiyaçları doğrultusunda hem otobüs filosunu sürekli yenilediklerini hem de şoförleri düzenli olarak eğitimden geçirdiklerini dile getiren EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, güzergahlar ile servis aralığının bölgede toplu taşım araçlarını kullanan insan sayısı ve diğer toplu taşım araçlarının durumuna göre belirlendiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGO'nun seferleri ay yolculuğuna denk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN